Francouzovi zabrali dům po rodičích cikáni, když se je pokusil dostat pryč, skončil ve vazbě (video)

Francouzovi zabrali dům po rodičích cikáni, když se je pokusil dostat pryč, skončil ve vazbě (video)

Již v minulosti jste si zde mohli přečíst o více případech, kdy byly domy či byty obsazeny cikány či invazisty z Afriky. Majitelé okupovaných nemovitostí většinou nemají šanci nezvané hosty z domu dostat. Policie je zpravidla nečinná a pokud se chce majitel nemovitosti domoci spravedlnosti na vlastní pěst, je za snahu vyhnat vetřelce stíhán.

Podobné případy byly vesměs z Itálie, ovšem totéž se děje i jinde. Nyní přináším případ z Francie, kde se po smrti rodičů jistého Francouze nastěhovala do jejich domu tlupa cikánů. Když policie odmítala cikány vystěhovat s tím, že jsou mezi nimi děti, tak se o to pokusil sám. Nakonec za to, že chtěl získat svůj majetek zpět, skončil ve vazbě….

Rozhořčený obyvatel se minulý pátek pokusil násilně vystěhovat romskou rodinu, která ilegálně obývá dům jeho zesnulých rodičů.

To je noční můra majitelů. Dům, který se nachází na avenue d’Aix-les-Bains v Seynodu, který byl pět let po smrti majitelů neobývaný, je od středy 13. dubna squatován kočovníky. Jedná se o romskou rodinu, složenou ze 7 dětí a 3 dospělých, kteří se zde usadili. Majitel domu byl upozorněn sousedy, takže záhy zjistil, jaká je situace.

Je to potřetí za posledních pět let, co byl dům jeho zesnulých rodičů nelegálně obsazen kočovníky. „Předtím se to stalo dvakrát a bez větších problémů se je podařilo vyhnat. Přišli četníci a squatteři bez problémů odešli. Teď je to složitější,“ komentuje majitel, který si přeje zůstat v anonymitě. „Nechtěli jsme tento dům prodat hned, protože nás stále nepřešel smutek po smrti rodičů,“ řekl později.

Tentokrát se okupanti rozhodli neodejít, navzdory přítomnosti četníků, kteří ve středu 13. dubna poprvé zasáhli na místě s PSIG, četnickou sledovací a intervenční četou. „Začali vynášet věci. Potom se ozval telefonát a četník řekl: My je nebudeme vystěhovávat, jsou tu děti.“

Vzhledem k situaci se majitel rozhodl vystěhovat tuto cikánskou rodinu sám. „Měli by zahájit řízení o jejich deportaci. Ale znáte tu pomalost spravedlnosti, bude to trvat měsíce a dům už je i tak ve špatném stavu, špinavý a plný odpadků,“ řekl.

V pátek 15. dubna tam šel v doprovodu přítele. Vybaven příslušným stavebním materiálem chtěl zazdít vchod tím, že postaví zeď, aby donutil obyvatele odejít. Ale navzdory výstavbě zdi se nikdo z nich nepohnul. „Myslel jsem, že je to dostane ven, ale očividně jim to nevadí,“ stěžuje si majitel.

Když je znovu marně žádal, aby šli ven a nic se nedělo, tak nakonec ztratil trpělivost. Vyzbrojen kanystrem se slzným plynem ho hodil do kuchyně na zem, kde byla rodina s dětmi. To se však silně nelíbilo jednomu z Romů, pravděpodobně otci, který začal být vzteklý. „Myslíš, že mě těší, že to dělám?“ řekl mu majitel domu.

Když na místo přijeli četníci, tak nakonec zatkli a vyslýchali majitele domu, který skončil v policejní vazbě. Cikánskou rodinu vyslechli. Bylo zahájeno vyšetřování.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout