Biden plánuje novou digitální měnu, znamená to oficiální převzetí vlády FEDem?

Biden plánuje novou digitální měnu, znamená to oficiální převzetí vlády FEDem?

Možná si říkáte, že jde o USA. Jenže je třeba si uvědomit, že EU jen koná tak, jak si přeje USA, resp. Deep state, mimo jiné ovládající i americký FED. Ten již dávno globalisté považují za jakéhosi lídra zaváděni digitální měny. A jak víte, tak i podle plánů Velkého resetu má existovat nejen jedna světová vláda, ale také jedna měna – digitální.

FED, WEF, OSN, WHO, EU  – jakési „řídící centrum“ všech těchto globalistických organizací je stejné. Ovládají je tytéž korporace, resp. jejich vlastníci. Pokud tak Biden (uvědomte si, že Biden coby loutka hovoří za ty, kdo si ho vodí) – s výmluvou na krizi – hodlá zavádět digitální měnu, pak se totéž týká i Evropy, zejména zemí pod kuratelou EU. O tom, co je to digitální měna, jaké má důsledky a jaký je rozdíl mezi digitální měnou a tou „běžnou“, jste se zde mohli dočíst již v minulosti.

Ve zkratce připomínám, že digitální měna umožní plně ovládat vlastníky této měny. Budou vám určovat nejen kolik můžete utratit, ale také za co a kde. A má být velmi těsně propojena se systémem sociálních kreditů, o nichž jste si velmi detailně mohli přečíst zde. Zavádění digitálního dolaru – a vzápětí tedy i digitálního eura, přičemž je více než pravděpodobné, že tyto dvě digitální měny mezitím splynou v jedinou, má pro nastolení totality ve stylu Velkého resetu obrovský význam.

Když Bílý dům prohlašuje, že pracuje na plánu přetvoření důležité části americké ekonomiky, a že administrativa tak činí s „nejvyšší naléhavostí“, mělo by být samozřejmé, že tisk věnuje velkou pozornost tomu, co se děje. Ale tisk se o to nezajímá.

Ještě důležitější je, že tisk by měl pečlivě a komplexně informovat veřejnost o možných rizicích takového návrhu.

Dnes tomu tak bohužel není a důsledky zřejmě záměrné „nedbalosti“ korporátních médií si lidé ponesou po celá příští desetiletí.

9. března Vydala Bidenova administrativa exekutivní příkaz (EO), který nařizuje dlouhému seznamu federálních agentur, aby prozkoumaly digitální zboží a poskytly četné zprávy o jeho používání a návrzích na jejich regulaci. Velká část dispozice se zaměřuje na kryptoměny, jako jsou Bitcoin a Ethereum, které jsou založeny na technologii blockchain a v posledních letech se stávají stále oblíbenějšími u mnoha investorů a spotřebitelů.

Ale je tu ještě důležitější část řádu: prezident Biden nařídil federální vládě a Federálnímu rezervnímu systému, aby položily základy pro možnou novou americkou měnu, digitální dolar.

Pokud by Spojené státy přijaly digitální měnu, jak je diskutováno v Bidenově exekutivním příkazu, jednalo by se o jedno z nejdramatičtějších rozšíření federální moci vůbec, které by mohlo jednotlivce a podniky vystavit velkému nebezpečí ztráty sociálních a ekonomických svobod.

Kromě jiných důležitých opatření nařízení Bílého domu instruuje několik federálních agentur, včetně ministerstva financí, aby prošetřily vývoj nové digitální měny centrální banky (CBDC) a připravily zprávu o potenciálních rizicích a přínosech digitálního dolaru nejpozději do 180 dnů.

Kromě toho jsou ministerstvo financí, Úřad generálního prokurátora a Federální rezervní systém pověřeny, aby společně připravily „účet“ k vytvoření digitální měny do 210 dnů, tedy asi sedmi měsíců.

Digitální dolar by nebyl jen digitální verzí stávajícího amerického dolaru, ale spíše zcela novou měnou, která by existovala vedle dnešní měny, alespoň zpočátku. Podobně jako hotovost by CBDC bylo používáno k placení za zboží a služby a pravděpodobně by bylo řízeno Federálním rezervním systémem, centrální bankou Spojených států.

Na rozdíl od dnešního dolaru by však digitální měna centrální banky neexistovala ve fyzické podobě, což znamená, že byste ji nemohli vybrat z banky nebo bankomatu.

Je důležité si uvědomit, že digitální dolar by nebyl srovnatelný s kryptoměnami, jako je Bitcoin. Kryptoměny pracují s technologií blockchain, která je od počátku decentralizovaná. Žádná skupina ani jednotlivec nemůže skutečně ovládat kryptoměny, jakmile jsou spuštěny.

Digitální dolary by na druhé straně byly sledovatelné a programovatelné. Federální rezervní systém (nebo jakýkoli jiný orgán pro něj určený) by měl schopnost vytvářet více digitálních dolarů podle svého uvážení a v závislosti na tom, jak vypadá legislativa k vytvoření měny, by dolary mohly být formulovány takovým způsobem, že do jejich návrhu jsou začleněna různá pravidla a omezení.

Digitální dolar by například mohl být navržen tak, aby omezoval spotřebu fosilních paliv, poskytoval lidem bonusy za výdaje v určitých obchodech, prováděl de facto kontrolu cen tím, že uživatelům zakazuje utrácet příliš mnoho za určité produkty, nebo dokonce aby vedl k přerozdělování bohatství.

Ve zprávě o vývoji digitální měny centrální banky, kterou v lednu zveřejnil Federální rezervní systém, FED nastínil některé příklady možných „designových rozhodnutí“ pro digitální dolar, včetně toho, že „centrální banka by mohla omezit množství CBDC, které by koncový uživatel mohl držet“.

Existuje mnoho důvodů věřit, že Bidenův plán na digitální dolar zahrnuje návrh, který dá federální vládě a / nebo Federálnímu rezervnímu systému kontrolu nad většinou společnosti a ekonomiky.

Bidenův exekutivní příkaz uvádí, že CBDC a další politiky, které řídí digitální aktiva, musí omezit „změnu klimatu a znečištění“ a podporovat „finanční začlenění a spravedlnost“.

Ve skutečnosti je „finanční inkluze“ v Bidenově nařízení zmíněna pětkrát a „spravedlnost“ a „změna klimatu“ jsou zmíněny čtyřikrát.

rozhovoru s novináři o prováděcím příkazu „vysoký úředník administrativy“ (jméno bylo podivně odstraněno ze zápisu z jednání Bílého domu) slíbil, že Bidenova administrativa bude „pokračovat ve spolupráci se všemi zúčastněnými stranami – včetně průmyslu, odborů, spotřebitelských a environmentálních skupin, mezinárodních spojenců a partnerů – při vytváření nové digitální měny.“

Proč by se odbory, průmyslová sdružení a ekologické skupiny měly zapojovat do vývoje nové měny, pokud neexistuje plán naprogramování této měny na podporu zájmů různých zájmových skupin?

Ještě více matoucí je, že David Andolfatto, senior viceprezident a ekonom ve výzkumném oddělení FEDu v St. Louis, který byl na zasedání  dotázán na vývoj digitálního dolaru v roce 2021 a na to, zda FED může ujistit veřejnost, že tyto digitální měny nebudou nikdy použity k tomu, aby nám řekly, kdy, jak nebo kde můžeme utrácet své peníze.

„V životě nemůžete poskytnout absolutní záruky,“ odpověděl Andolfatto, než naznačil, že nejlepší věc, ve kterou můžeme doufat, je, že Kongres bude reagovat „na obavy voličů“ o soukromí.

Pokud FED nemá v úmyslu použít budoucí digitální měnu centrální banky ke kontrole občanů, Andolfattova odpověď je přinejmenším neuvěřitelně bizarní. Navíc všichni víme, že ovládání mas je hlavním účelem digitální měny.

Je jasné, že Bidenova administrativa a FED spolupracují na vytvoření kontrolovatelné, sledovatelné a programovatelné digitální měny. A pokud uspějí, život v Americe, ale i v dalších zemích, o jejichž spolupráci na zavádění digitální měny se výše také hovoří,  už možná nikdy nebude stejný.

Lze totiž předpokládat, že nepůjde o digitální dolar nebo digitální euro, ale nějakou jednotnou (prozatím třeba jen západní) digitální měnu. Ostatně, přesně tak to globalisté plánují. Samozřejmě budou tvrdit, že to vše je konáno pro „dobro“ mas a zjednodušené jejich životů…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Biden plánuje novou digitální měnu, znamená to oficiální převzetí vlády FEDem?

  1. bidet si môže plánovať leda tak kedy berie nasledujúcu tabletku proti skleróze či mení ošťaté a osraté plienky, ale určite nie niečo, čomu ani za mak nerozumie, to nech nechá na svojich koňov, čo ho dosadili do úradu a píšu mu „ťaháky“, ktoré aj tak dopletie …

  2. znehodnocování a manipulace s měnou (kvantitativní uvolňování neboli tist peněz) jako komoditou je jedna velká legalizovaná krádež, organizovaná národními centrálními bankami. politikou nízkých úrokových sazeb pod hladinou inflace jsou okrádáni všichni zodpovědní a spořiví. Je tato situace vůbec morálně ospravedlnitelná, jak dlouho bude tato deformace trvat? Je normální, že centrální banky mohou naprosto legálně tuto krádež de facto aranžovat? Neměly by fungovat mechanismy, které by takovémuto cílenému organizovanému znehodnocování úspor ve prospěch lobby dlužníků zabránily? extrémně nízké sazby v eurozóně. Ve skutečnosti jsou projevem chronické finanční krize. Jejich účelem je dotovat dlužníky na úkor střadatelů. Považovat tento projev přerozdělování za výhodu je mírně řečeno naivní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout