Malmö: 18letý student zaútočil sekerou a nožem na dvě zaměstnankyně školy, obě zraněním podlehly

Malmö: 18letý student zaútočil sekerou a nožem na dvě zaměstnankyně školy, obě zraněním podlehly

Mnohému by mohlo napovědět, že k útoku došlo právě v Malmö, kde se již původní Švédové stávají obzvlášť v případě nejmladší generace výraznou menšinou. Žádné zdroje však neuvádí nic, co by o původu studenta napovědělo více, tedy třeba křestní jméno. Nelze tak než pouze spekulovat…

Dvě ženy ve věku 50 let byly zabity při útoku sekerou a nožem na latinské střední škole v Malmö. 18letý student školy byl zatčen pro podezření z vraždy sekerou a nožem.

Krátce po 17:00 v pondělí odpoledne bylo přijato hlášení o několika zraněných lidech v latinské škole v Malmö. Když na místo dorazila policie a sanitka, byli nalezeni dva zranění lidé.

Zraněné, dvě ženy ve věku 50 let, které byly zaměstnány ve škole, byly převezeny do nemocnice sanitkou.

Jedna osoba, 18letý muž, byl v souvislosti s incidentem zatčen pro podezření z vraždy. Sám zavolal na tísňovou linku a přiznal se k vraždám.

Pozdě v noci policie oznámila, že obě ženy zemřely. Příbuzní byli informováni.

„S velkým zármutkem můžeme potvrdit, že při této hrozné události přišli o život dva lidé a naše myšlenky jsou s jejich příbuznými a přáteli,“ uvedla v prohlášení Petra Stenkula, vedoucí policejního obvodu Malmö.

Policie se domnívá, že muž jednal sám, ale motiv útoku je nejasný.

Asi 50 lidí bylo ve škole, když k incidentu došlo. Během večera byla budova školy evakuována a prohledána a podle policie v tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by pachatelů bylo více. Vyšetřovací úkony byly provedeny také ve škole i na dalších místech.

„Byli jsme brzy na místě činu a byli jsme schopni zatknout pachatele. Nyní nás čeká spousta práce, abychom byli schopni pochopit, co se stalo, a základní motiv této hrozné události,“ říká Åsa Nilssonová, šéfka místní policejní oblasti Malmö – sever.

Policie uspořádá v úterý k incidentu tiskovou konferenci. Poté by snad měly být známy další informace o pachateli i jeho motivu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout