Syřan znásilnil 13letou Švédku, krátce po činu mu bylo uděleno občanství, proto nemůže být deportován

Syřan znásilnil 13letou Švédku, krátce po činu mu bylo uděleno občanství, proto nemůže být deportován

Další z řady případů, kdy se zdá, že jednání úřadů jde záměrně na ruku obohacovačům, aby již nemuseli být vyhoštěni ani tehdy, kdy spáchají trestný čin. Co mne mimo jiné na případu zaujalo je fakt, že údajný Syřan (všichni, kdo přišli v letech 2015-16 byli „Syřané“) potřebuje u výslechu i soudu tlumočníka do arabštiny, tudíž se zřejmě nemůže chlubit perfektní znalostí jazyka.

Dříve bylo běžné, že se občanství dávalo jen těm, kdo již zvládají jazyk natolik dobře, že tlumočníka nepotřebují. Ovšem v posledních letech už tento požadavek vesměs neplatí. I toto snížení požadavků pro získání občanství dosvědčuje fakt, že invaze je záměrná a má za cíl udržet v Evropě co nejvíc muslimských invazistů. V tomto případě se zdá, že bylo Syřanovi uděleno občanství „v nejvyšší čas“ tak, aby bylo zajištěno, že soud nebude mít možnost nařídit deportaci.

Třiadvacetiletý muž ze Sýrie, který loni na podzim znásilnil 13letou dívku na toaletě v Göteborgu, dostal švédské občanství v době, kdy ho již hledala policie. Muž byl nyní odsouzen ke dvěma letům vězení za znásilnění dítěte, ale po odpykání trestu může zůstat ve Švédsku.

Ke znásilnění došlo v noci 19. října loňského roku, kdy 13letá dívka v Göteborgu utekla po hádce s rodiči z rodinného domu, ve kterém žije. Šla na hlavní nádraží, kde si lehla na lavičku ke spánku.

V noci k dívce přišel cizí muž a začal si s ní povídat. V momentě, kdy šla dívka na záchod, využil muž příležitosti, šel za ní a znásilnil ji na záchodě.

Druhý den ráno šla dívka do školy, kde učiteli řekla o znásilnění. Dívka byla následně odvezena ke gynekologovi a byla zalarmována policie.

Jen pár hodin poté, co byla kontaktována policie, vyšetřovatelé zjistili totožnost muže, který dívku znásilnil. Jmenuje se Nour Lata a je to Syřan, který přišel do Švédska během invaze v letech 2015-16 a podle evidence obyvatel nemá v zemi žádné příbuzné. Už dříve byl odsouzen za to, že řídil auto bez řidičského oprávnění.

Nour Lata je registrován na adrese v obci Munkedal v Dalslandu. Ještě téhož večera policejní hlídka z Uddevally provedla na adrese domovní prohlídku, ale podezřelý tam nebyl. Policisté tam narazili na mnohem staršího muže, který hlídce vysvětlil, že Nour na adrese nebydlí.

Policie se tedy rozhodla, že vydá příkaz k odposlechu telefonu Nour Laty. O deset dní později, 29. října, ho zatkla policie. Ve stejný den byl obviněn státními zástupci a o dva dny později byl umístěn do vazby pro podezření ze znásilnění. Když policie s pomocí arabského tlumočníka Noura vyslýchala, ptala se ho, kde bydlí, což se nikdy nepodařilo objasnit, protože on sám uvádí několik různých adres.

Během deseti dnů, kdy policie po Nour Latovi pátrala, takže se již vědělo, že je podezřelý ze znásilnění, Švédská rada pro migraci vyhověla jeho žádosti o švédské občanství. Podle poznámek švédského daňového úřadu mu bylo občanství uděleno 27. října, dva dny předtím, než byl zatčen policií a 8 dní poté, co po něm bylo vyhlášeno pátrání. To znamená, že Nour Lata již nemůže být deportován kvůli trestné činnosti.

Nour Lata byl nyní odsouzen za znásilnění 13leté dívky na hlavním nádraží v Göteborgu v říjnu loňského roku. Při policejních výsleších vždy popíral jakékoli pochybení, i když bezpečnostní kamery jasně ukazují, jak za dívkou vchází na toaletu a je tam s ní přes 40 minut.

„Neudělal jsem nic sexuálního,“ říká 23letý násilník. Vysvětlení, proč  byl s dívkou tak dlouho na záchodě, je, že mu trvalo dlouho, než se vyčůral.

Nour Lata byl odsouzen ke dvěma letům vězení. Musí také zaplatit 115 000 SEK jako odškodnění znásilněné dívce.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout