Více Afghánců do Německa a rychlejší udílení azylu – nová německá vláda chce více obohacení

Statistiky hovoří jasně: ve všech zemích, kde je početná afghánská komunita, je zaznamenána i rostoucí násilná kriminalita. Afghánci totiž v drtivé většině případů nejsou schopni se integrovat a ani o to nestojí. Evropany coby většinou pravověrní muslimové (99% uznává jen právo šaría) považují za podřadné a obzvlášť pak ženy. O tom, jak velkým obohacením jsou Afghánci pro Evropu, jste si detailněji mohli přečíst zde.

S dalším obohacováním Německa o afghánskou komunitu může začít častěji docházet i u nás k podobným incidentům jako nedávno v Karlových Varech. Nakonec je také možné, že stejnou cestou jako Německo půjde i naše vláda, jejíž zástupci v EP většinou hlasují pro podobné obohacování. A Šojdrová, jejíž partaj je součástí vlády, se možná dočká dovozu vysněných vousatých afghánských sirotků.

Ale zpět do Německa. Od samého začátku, kdy bylo jasné, že povládne tzv. „semafor“ – tedy Zelení, socani a liberálové – bylo také jasné, že podpora výměny obyvatel bude ještě o něco větší než ve vládě Merkelové. A nová vláda se svými ambicemi na dovoz většího počtu obohacovačů ani netají.

Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD) oznámila, že zvýší šance na úspěch azylových řízení pro Afghánce. „Musíme integrovat lidi, kteří k nám přijdou a zůstanou v Německu v dohledné budoucnosti,“ zdůraznila. Každý, kdo přijde do Německa z Afghánistánu, se tam zatím nemůže vrátit.

Její ministerstvo proto bude od nynějška považovat Afghánistán za „zemi původu s dobrými vyhlídkami na pobyt“, jak oznámila politička ve čtvrtek. V budoucnu by tato klasifikace umožnila afghánským žadatelům o azyl účastnit se státem financovaných integračních kurzů ještě předtím, než obdrží své rozhodnutí o azylu. Faeserová zdůraznila, že rozhodnutí bylo dlouho očekávaným krokem.

Spolkové ministerstvo vnitra svůj krok odůvodnilo předpokladem, že šance Afghánců zůstat v Německu „se v budoucnu zvýší“. Afghánci tak budou mít stejně jistou šanci na azyl jako žadatelé o azyl ze Sýrie, Eritrei a Somálska, což jsou už dlouhodobě země, jejichž občané mají nejlepší vyhlídky na setrvání v Německu.

Spolkový ministr práce Hubertus Heil (SPD) krok své kolegyně ocenil. „I zde je jasné, že nová vláda je aliancí pro to, co dává smysl a co je proveditelné zároveň, a pracuje společně na pragmatických řešeních stávajících úkolů,“ potvrdil ve čtvrtek. Jazyk je nejdůležitějším základem pro úspěšnou integraci – jak do společnosti, tak do práce. Heilovo ministerstvo již dříve poskytlo Afgháncům volný přístup k jazykovým kurzům.

Integrační a jazykové kurzy pro přistěhovalce jsou v Německu navštěvovány jen velmi zřídka. Nedávno si Spolkový účetní dvůr stěžoval, že uplyne spousta času, než migranti nabídky přijmou. V důsledku toho přistěhovalci často mluví špatně německy.

Na závěr ještě připomínám, že Afghánci patří k nejčastějším pachatelům vražd ze cti v evropských zemích. I v Německu s nimi mají zkušenosti, což jen potvrzuje, že je tato komunita zcela neintegrovatelná. I po letech v zemi ve skutečnosti uznávají jen právo šaría, podle něhož je vražda ze cti zcela v pořádku…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Více Afghánců do Německa a rychlejší udílení azylu – nová německá vláda chce více obohacení

  1. Němečtí voliči nebezpečně hazardují s bezpečností svou i naší, ovšem naši voliči volí podobný směr, a tak ploty nebudou, naopak bude u nás „jen“ více znásilněných a mrtvých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout