7 let od útoků v pařížské redakci časopisu Charlie Hebdo

7 let od útoků v pařížské redakci časopisu Charlie Hebdo

Útoky, jimiž započala další série útoků nejen ve Francii, se odehrály 7.1.2015. Muslimové s francouzským občanstvím zaútočili na redakci časopisu v reakci na to, že si karikaturisté dovolili urazit jejich pedofilního lžiproroka Mohameda.

Charlie Hebdo: 14 suspects on trial over Paris massacre - BBC News

Dva muslimští bratři, Saïd a Chérif Kouachiovi vnikli do kanceláří francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži. Vyzbrojeni puškami a dalšími zbraněmi zabili 12 lidí a zranili 11 dalších. Ozbrojenci se identifikovali jako příslušníci islámské teroristické skupiny Al-Káida na Arabském poloostrově, která převzala odpovědnost za útok.

Charlie Hebdo covers: Religious satire cartoons translated and explained.
v Charlie Hebdo si dělali často legraci z různých náboženství

Ve dnech 7.–9. ledna 2015 následovalo v regionu Île-de-France několik souvisejících útoků, včetně obléhání košer supermarketu Hypercacher, kde terorista zabil čtyři Židy.

HEBDO2

HEBDO

Bratři jen o dva dny později – 9. ledna – vzali rukojmí v reklamní společnosti v Dammartin-en-Goële. Byli zastřeleni, když vyšli z budovy.

Dne 16. prosince 2020 bylo odsouzeno 14 lidí, kteří byli spolupachateli útoku v Charlie Hebdo a útočníků v židovském supermarketu. Tři z těchto kompliců však ještě nebyli dopadeni a byli souzeni v nepřítomnosti.

Teroristický útok si držel prvenství jako nejhorší útok ve Francii od konce války pouze několik měsíců. Tento rekord předčily pařížské útoky 13. listopadu 2015 v klubu Bataclan,  Stade de France a třech pařížských restauracích se 130 mrtvými a následující rok i útok kamionem v Nice, při němž Tunisan zavraždil 87 lidí.

Image Inside Charlie Hebdo Office Reveals Bloody Aftermath of Paris Attack
muslimští bratři 12 lidí zavraždili, 11 dalších zranili

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout