Mainstreamové zvratky o „útoku na Kapitol“

Včera bylo roční výročí tzv. „útoku na Kapitol“, přičemž mainstream při této příležitosti opět předložil snůšku lží a manipulací a víceméně nám podsunul, co si máme myslet.

My, kdo jsme celý boj o prezidentské křeslo v USA i následná odhalení mnoha manipulací sledovali, od samého začátku víme, že kolem tak důležitých voleb byla spousta lží a manipulací. A byly mnohdy tak průhledné, že to jednoduše nešlo přehlédnout. Ostatně, vysoká politika je na lžích založena, podobně, jako války, zpravidla iniciované na základě vylhané záminky.

Politici však potřebují i média, jejichž úkolem není informovat, ale manipulovat. Média sama nám podsouvají, kdo je „ten hodný“ a kdo „ten zlý.“ Mám samozřejmě na mysli účelově podplácený mainstream. ten nedostává tučné dotace proto, aby psal pravdu nebo nechával zaznít rozličné názory, ale jen proto, aby vám prezentoval co si máte myslet.

Stejně je to s tzv. „útokem na Kapitol“. Stačilo mi zaznamenat několik mainstreamových rádoby analýz celé akce a jako vždy se jednalo o účelové manipulace a lži. Asi nejhorší byl jakýsi amerikanista na Primě CNN, který nám podsouval nejen to, jak se vše údajně stalo, ale nezapomněl nám mnohokrát zopakovat, jak je dobře, že nevyhrál Trump a na dotaz, zda si myslí, že Trump vyhraje příští volby odpověděl, že se obává, že ano.

Jednoduše, z rozhovoru vám bylo jasné, že nejde o nestranného pozorovatele, ale o fanouška Demokratů a jejich politiky. To by se dalo akceptovat ve vyvážené debatě dvou názorových proudů, ale ne v podobné analýze. Ostatně, co čekat od filiálky CNN fake news, jak se této stanici v USA přezdívá. Ale buďme objektivní, podobně hovořil celý mainstream.

Co se nám tedy média snažila podsunout a které skutečnosti z tzv. „útoku na Kapitol“ jakoby „přehlíží“?

Narativ, že to byl Trump, kdo popudil dav proti Kapitolu, ale v některých případech i tvrzení, že se tento dav  údajně pokusil o převrat, je už natolik otřepaný, že tomu snad i ti propagandisté sami věří. Stejně jako všem těm lžím nebo polopravdám, které nám za tučný peníz podsouvají.

Na druhou stranu se na pravdu často zapomíná. Například samotný projev Donalda Trumpa. Nikde v projevu nevyzýval k jakémukoli podněcování, násilí a podobně. Naopak výslovně řekl:

„Vím, že všichni zde budete brzy pochodovat ke Kapitolu, aby vaše hlasy byly slyšet mírumilovně a vlastenecky.“

Důkaz lze nalézt i ve videu:

Toho dne se stalo mnoho podivných věcí. Objevily se například filmové sekvence, které ukazují,  že policie neklade velký odpor a dokonce otevřela barikády, aby demonstrantům usnadnila vstup do budovy. Nebo se zjistilo, že několik nejvýznamnějších demonstrantů, kteří vstoupili do Kapitolu, bylo také viděno na demonstracích Black Lives Matter a v řadách Antify.

Na videu níže můžeme vidět, jak jsou demonstranti vpuštěni do budovy:

Na dalším videu můžete vidět člena Antify a BLM Sullivana, jak přátelsky komunikuje s reportérkou CNN, přitom již dříve byl natočen při rozbíjení oken a podněcování demonstrantů, jednalo se tedy o jasného nasazeného provokatéra:

To, co se stalo 6. ledna, samozřejmě nebylo žádoucí a mnoho demonstrantů udělalo chybu, protože se nechali vyprovokovat těmi, kdo zřejmě byli za provokace placeni. Způsobili také poškození budovy a několik z nich již bylo odsouzeno. Ale také to nebyl převrat iniciovaný Trumpem, jak se nám snaží některá média namluvit. Byla tam spousta demonstrantů, které bez odporu pustili dovnitř.

Těžko si představit, že by se to mohlo stát, kdyby  bezpečnostní složky konaly tak, jak mají. Obzvlášť v situaci, kdy se vědělo předem, že v místě bude demonstrace. Spojené státy mají dokonce vlastní speciální policejní jednotku, která hlídá Kapitol a přidružené budovy. Jmenuje se United States Capitol Police (USCP), má přes 2200 zaměstnanců a roční rozpočet v přepočtu téměř 15 miliard Kč.

Zpravodajský kanál NewMax si zároveň všímá rozporu v tom, že levice tomu říká „vzpoura“, ale že nikdo ze 700 lidí, kteří čekají na stíhání, nebyl obviněn z ničeho podobného:

Pokud se tedy hodnotí události ze 6. ledna 2021, pak by se mělo na věc nahlížet objektivně. Násilné vniknutí a ničení nebylo samozřejmě v pořádku, jednalo se o trestné činy a účastníci jsou podle toho i souzeni. Na druhou stranu je třeba vnímat i fakt, že ti, kdo jsou neustále předkládáni jako oběti, pomohli situaci dále eskalovat. Pokud by byl Kapitol patřičně střežen a mezi demonstranty by nebyl žádný provokatér, demonstrace by možná zůstala před branami Kapitolu a po pár hodinách by se rozešla.

To je ovšem něco, co se mainstreamovým propagandistům nehodí do krámu. Pak nám vše podají jednostranně a ještě nám podsunou co si máme myslet. Ovšem od toho zde média nejsou, měla by informovat a to nestranně. To už ovšem dnešní propagandisté neumí. A vlastně za to ani nejsou svými mecenáši placeni…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.3]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout