USA: Policista – aktivista BLM – při zásahu v obchodním centru zastřelil 14letou dívku (video)

USA: Policista – aktivista BLM – při zásahu v obchodním centru zastřelil 14letou dívku (video)

Jakýpak trest asi policista dostane? Bude potrestán podobně přísně jako policista, při jehož zásahu zemřel kriminálník Floyd nebo bude osvobozen podobně, jako policista, který chladnokrevně zastřelil v budově Kapitolu Ashli Babbitovou?

V tento moment je těžké trest odhadnout. Dívka  byla hispánského původu (jde o hispánskou čtvrť), což může černému policistovi mírně přitížit. K čemu vlastně došlo a jak incident proběhl? To je celkem dobře vidět na záznamu z kamer, které natočily jak násilného muže, kvůli němuž byla policie do obchodního domu přivolána, tak celý zákrok.

Policista z Black Lives Matter, kterého dlouhodobě chválili jeho nadřízení, zahájil palbu v obchodě v Los Angeles a omylem zastřelil 14letou dívku. 

Policie byla 23. prosince upozorněna na obchod ve čtvrti North Hollywood, kde muž údajně napadl ženu.

Policista William Dorsey Jones, 42 let, byl první na scéně a zastřelil 24letého muže, který byl neozbrojený.

Jeden z policejních výstřelů také zasáhl 14letou dívku, která se schovávala v převlékací kabině v obchodě se svou matkou. Dívka na následky zranění zemřela.

Oblasti, kde se akce konala, dominují Hispánci. Domingo Garcia, prezident Ligy sjednocených latinskoamerických občanů, obvinil policii z rasismu. Podle něj byl rasismus důvodem pro zahájení palby na 24letého Hispánce.

„Je neobhajitelné, aby vyškolený policista z Los Angeles zahájil palbu v obchodě plném lidí, kteří nakupují na Vánoce, aniž by nejprve věděli, zda je podezřelý ozbrojen,“ uvedl Garcia v prohlášení.

William Dorsey Jones je však černoch a profiloval se jako zastánce Black Lives Matter, takže v jeho případě nebude samozřejmě obvinění z rasismu bráno v potaz. V USA (a nejen tam) může být totiž podle nových měřítek rasista jen ten, kdo je bílý. A to bez ohledu na fakt, že se před časem zjistilo, že rasistické útoky na Asiaty v USA mají na svědomí černoši.

„Jsem černoch. Jsem otcem černého syna. Stal jsem se obětí rasismu. Jsem policista z Los Angeles. Mám moc a odhodlání přinést změnu ve společnosti,“ napsal Jones v příspěvku na Twitteru, který byl později smazán.

Důstojník byl také chválen nadřízenými za jeho sociální angažovanost.

Lze tedy předpokládat, že za střelbu v obchodě nakonec díky svému „kádrovému profilu“ nebude černý policista nijak potrestán. A možná na svém jednání dokonce vydělá podobně, jako  policista, který zcela chladnokrevně zastřelil Ashli Babbitovou v Kapitolu. Od organizace, která pomáhá obžalovaným černochům, dostal přes 122 000 dolarů….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “USA: Policista – aktivista BLM – při zásahu v obchodním centru zastřelil 14letou dívku (video)

  1. videl som to video, aj co tomu predchadzalo jasne nasvedcovalo ze zastreleny kriminalnik bol daky magor co tam mlatil ludi zamkom od bicykla. v amerike je v beznom postupe ze ked nevedia ci utocnik ma alebo nema inu zbran tak sa proste „neutralizuje“. dany policajt cernoch mal ako jediny pusku s kolimatorom a tak bola vyssia istota ze bude zasah prasnejsi ako s pistolou. ano bol ocividne premotivovany strelit si do ludskej bytosti, som o tom presvedceny. ale jednalo sa o ich bezny postup. take veci sa tam vzdy diali a pred 10 rokmi by sa to ani do medii nedostalo.

    ALE, ta politicka diskusia ktora sa tam rozbehla…to je uplne chore. teraz sa tam rozhoduje kto ma vyssie rasove prava, ci cernossky policajt z BLM alebo hispanka tinedzerka, obaja su tam politicky a rasovo protezovane osoby. toto je to chore. mali by to jednoduchsie keby obet bola beloska (to by bola proste nehoda a bez diskusie) alebo policajt by bol beloch (to by bol jednoznacne odsudeny za dvojnasobnu vrazdu s rasovym motivom)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout