Švédsko 2021: Rekordní počet mrtvých rukou členů muslimských gangů

Švédsko 2021: Rekordní počet mrtvých rukou členů muslimských gangů

Přestřelky muslimských gangů se již staly běžným koloritem tzv. „zranitelných oblastí“, jak se politicky korektně říká ve Švédsku muslimským ghettům. Občas přestřelky „odnese“ i nějaký náhodný kolemjdoucí, nedávno byly dokonce jedním takovým gangem postřeleny dvě malé děti.

Přestřelky za sebou nechávají zejména zraněné, ale mnohdy také mrtvé. Z policie si gangy nic nedělají, na jejich území platí právo šaría a ne právo švédské. I proto tam není respektována ani policie. Členy muslimských gangů jsou stále mladší chlapci, většinou se ke gangu přidávají ve věku mezi 8-13 lety. To vše se děje za plného souhlasu rodiny. Ostatně, členy gangu jsou většinou i otcové, případně starší bratři těchto chlapců…

Během předchozího i současného funkčního období švédská vláda neustále opakovala mantru, že by měla „rozbít gangy“ a vyrovnat se s rozmáhající se kriminalitou ozbrojených gangů, která šla ve stopách expanzivní migrační politiky a neúčinné integrační politiky. Realita však s novými rekordními roky v počtu  střeleb gangů vypadala jinak. Rok 2021 není výjimkou a nyní se dotýká dosud rekordního roku 2020 se 47 mrtvými rukou členů ozbrojených muslimských gangů.

Ve Švédsku se nyní v průměru střílí jednou denně. Každý třetí den je někdo postřelen a jednou týdně při střelbě někdo přijde o život. Navzdory velkému zaměření politické debaty na zvrácení trendu nebylo patrné žádné přerušení trendu a rok 2021 se nyní rovná se 47 smrtelnými střelbami roku 2020 jako roku s historicky nejvyšším počtem mrtvých při střelbě gangů.

Celkový počet hlášených střeleb je letos nepatrně nižší, 330 ve srovnání s 366 v loňském roce. Totéž platí pro počet zraněných, kterých letos zůstává 100 oproti 117 loni. Ale to jsou drobné výkyvy na neustále vysoké a zvyšující se úrovni v období něco málo přes deset let.

Během tohoto období se také měnilo místo, kde se v zemi střílí nejvíce. Společné však je, že se střelba odehrává především v takzvaných „zranitelných oblastech“ nebo „oblastech vyloučení“ s vysokou hustotou přistěhovalců, a že pachatelé i oběti mají téměř ve všech případech nezápadní imigrantský původ.

Během roku bylo zatčeno velké množství závažných zločinců z gangů. Pokud by se tak nestalo, výsledek střelby v roce 2021 mohl být ještě vyšší.

Zatčení tak nijak nesnížilo počet přestřelek a mrtvých, jak se doufalo. Někteří pozorovatelé se domnívají, že když vedoucí představitelé zmizeli, vzniklo vakuum a došlo k bojům o moc, aby se obsadila prázdná místa.

Velká je také náborová základna. Na předměstích jsou zločinci gangů považováni za hrdiny mezi mladšími chlapci a mnozí z nich mají za cíl udělat kariéru v podsvětí spíše než v pracovním životě. Kritika byla směřována také na média, v neposlední řadě na veřejnou službu, která pomáhá romantizovat zločinecký život gangu tím, že vyzdvihuje, chválí a odměňuje  gangsterské rappery, kteří jsou sami často kriminálníci, kteří se svou hudbou působí jako náboráři gangu.

Závažná, ozbrojená a systém ohrožující kriminalita gangů související s imigrací byla v posledních letech středem politické debaty a očekává se, že bude jedním z velkých témat také ve volebním roce 2022. Zatím se žádné vládě nepodařilo splnit své sliby, že rozbije gangy.

Důvěra voličů ve schopnost politiků, policie a zbytku justice udržet právní stát byla narušena. Jedinou stranou, která ještě nemohla otestovat své ideje v oblasti trestní politiky ve vládě, jsou Švédští demokraté, a proto v posledních letech stále více přijímají tato témata.

Ani policii, ani jiným orgánům se dosud nepodařilo omezit činnost gangů, zatímco nový nábor do těchto sítí pokračuje.

Ministr spravedlnosti a vnitra Morgan Johansson (soc. dem.) je ve vládě tím, kdo měl během funkčního období nejvíce řečí o tom, že se chystají rozbít gangy. Nyní, když je pár měsíců před dalšími volbami, se k tomuto tématu nechce do médií vyjadřovat.

Letos v dubnu – tedy za tři měsíce – budou ve Švédsku volby. A už nyní je jisté, že z jejich výsledku budou mít gangy radost. Tak, jako obvykle.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko 2021: Rekordní počet mrtvých rukou členů muslimských gangů

  1. Apatie Švédské vlády a voličů k vlastní genocidě je vskutku až neuvěřitelná, kdy ukolébáni dlouhou dobou míru otupěli a usnuli na vavřínech, a zda se někdy probudí se sna je ve hvězdách ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout