Mohamed, Jean, Mohammed a Ahmed jsou nejčastější mužská jména v bruselském regionu

Úvodem upozorňuji, že zatímco předchozí statistiky, které jsem zde ohledně křestních jmen či porodnosti cizinek v Bruselu uváděla, se týkaly novorozenců (i tam dominoval zcela jasně Mohamed), tato statistika zahrnuje celkově křestní jména bez ohledu na věk.

Mezi první čtveřicí je i jméno Jean, které je na druhém místě hned po Mohamedovi, najdete zde také jména Mohammed a Ahmed (třetí a čtvrté místo). Mohamed, Mohammed a Ahmed je jedno a totéž – jde jen o různé varianty jména Mohamed.  Prvorozený syn se v drtivé většině muslimských rodin pojmenovává po pedofilním lžiprorokovi a pokud chce rodina po jejich modle pojmenovat i dalšího syna, tak musí zvolit jiný tvar jeho jména, kterým je Mohammed, Ahmed nebo Muhammad. I to je důvod tak častého výskytu tohoto jména v různém tvaru.

V bruselském regionu je tak jméno Mohamed zastoupeno 13595x, Jean 6089x, Mohammed 4835x a Ahmed 4166x. Tedy na prvních 4 místech zcela jasně vede v různých tvarech jméno Mohamed.

Ve zbytku Belgie to naštěstí není tak hrozné jako v sídle 4. říše. Proto – zatím – v celostátním žebříčku vede u mužských jmen Jean, podíl tohoto jména v populaci však klesá, zatímco počty Mohamedů rostou….

Pozn.: Titulní obrázek je z bruselské čtvrti Molenbeek…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout