Itálie: Somálec unesl autobus a zabarikádoval se v něm

Itálie: Somálec unesl autobus a zabarikádoval se v něm

Po incidentu, k němuž došlo v italské Padově, byl africký invazista okamžitě propuštěn na svobodu, takže je jen otázkou času, než místním připraví nějaké nové překvapení. Jen aby se nejednalo o podobné obohacení k jakému došlo rukou jeho krajana v německém Würzburgu vloni v létě, kde Somálec, dříve člen nechvalně známého Al Šabábu, ubodal tři ženy a několik dalších lidí pobodal…

23letý Somálec napadl včera večer řidiče autobusu linky 10 na ulici Via San Marco v Padově. Muž byl zadržen karabiniéry za kladení odporu veřejnému činiteli, ublížení na zdraví, vyhrožování, narušení výkonu veřejné služby a nedovolené nošení zbraní a předmětů způsobilých k trestnému činu. Muž, který nastoupil do autobusu, se bez věrohodných důvodů na zastávce vrhl na řidiče a snažil se ho trefit přepážkou sedadla a ohrožoval ho kamenem. Po vytlačení řidiče z autobusu se Somálec zabarikádoval uvnitř.

Řidič ihned zavolal karabiniérům, kteří přijeli krátce poté a nechali dveře otevřít zvenčí (řidičem) a šli identifikovat cizího občana. Somálec protestoval, ale po krátkém boji, při kterém utrpěl lehká zranění, byl zpacifikován. Při osobní prohlídce byly u Somálce nalezeny dva velké kameny, kterými ohrožoval řidiče autobusu. Záhy po zatčení byl na příkaz státního zástupce propuštěn.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout