V Bělorusku je stále asi 10 tisíc ilegálů

I když už se příliš neobjevují zprávy o útocích invazistů na polských hranicích, stále k nim dochází, i když útočí spíš v menších skupinkách. V Bělorusku tak stále zůstávají tisíce ilegálů, zejména Iráčanů…

Podle odhadů polské pohraniční stráže je v Bělorusku stále kolem 10 000 ilegálů, kteří chtějí vstoupit do EU.
Přímo u polského pohraničního opevnění nejsou v současné době na běloruské straně žádné stanové tábory. „Nevíme, kolik z nich je přímo na hranicích a kolik jich je dál od hranic,“ uvedla v úterý mluvčí úřadu.

Přímo u polského pohraničního opevnění nejsou v současné době na běloruské straně žádné stanové tábory. Lukašenkovi lidé však pravidelně přivážejí ilegály na hranice kamionem.

Podle polských zdrojů pohraniční stráž zaznamenala 134 pokusů o překročení hranice během 24 hodin. V úterý brzy ráno, poblíž vesnice Szudzialowo, větší skupina „agresivních cizinců“ házela kameny, kovové tyče a ohňostroje na polské policisty. Další takový incident se odehrál poblíž vesnice Mielnik.

Běloruský vládce Alexandr Lukašenko řekl ruské státní agentuře Ria Novosti, že v telefonátu řekl končící kancléřce Angele Merkelové, že chce „problém“ vyřešit do konce roku. „Lidé se někdy potloukají v Minsku, někdy v Grodnu.“ Požádali lidi z Blízkého východu, aby se vrátili domů, protože tam nebude žádný humanitární koridor.

Mezitím byl v krátké době zrušen další plánovaný repatriační let Iráčanů z Běloruska. Letadlo irácké letecké společnosti Iraqi Airways mělo odletět do Erbilu brzy odpoledne, jak oznámilo letiště v Minsku na zpravodajském kanálu Telegram. Proč se let nekonal, nebylo řečeno. Jen minulý víkend byly stovky cizinců uvízlých na vnější hranici EU, letecky přepravovány zpět do svých domovů.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “V Bělorusku je stále asi 10 tisíc ilegálů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout