Šéf agentury Reuters, kterou kopíruje celý mainstream, je investorem Pfizeru a členem WEF

Kdo ovládá mainstreamová média, ten ovládá lidi. Agentura Reuters a AFP jsou hlavními mainstreamovými zdroji informací, od nichž přebírají informace mainstreamová média z celého světa. Jak dalece však mohou být tyto informace objektivní a nezmanipulované, když je předseda Reuters zároveň finančně zainteresován u firmy Pfizer, což znamená, že v jeho výsostném zájmu je zveřejňovat o této firmě jen pozitivní informace? O jeho členství ve WEF, které tlačí Agendu 2030, nemluvě.

Předseda tiskové agentury Reuters a bývalý generální ředitel (CEO) James C. Smith je hlavním investorem a členem představenstva farmaceutického gigantu Pfizer. V roce 2014 byl zvolen do představenstva a působí ve výborech společnosti Pfizer pro správu a řízení společnosti a ve výborech pro vědu a technologii. Tato zpráva vyvolává vážné obavy ze střetu zájmů, protože média jako Reuters nadále propagují produkty Pfizer, brání jakékoli kritice farmaceutické společnosti a umlčují skeptiky.

Smith v současnosti působí jako předseda Thomson Reuters Foundation, charitativní organizace se sídlem v Londýně, která je známá doručováním zpráv a informací miliardám čtenářů. Byl také prezidentem, generálním ředitelem a členem představenstva Reuters od roku 2012 až do svého odchodu do důchodu v roce 2020.

Ve společnosti je od roku 1987 – tehdy byla známá jako Thomson Newspaper Group. Působil také jako generální ředitel profesionální divize. Později vedl operace zpravodajské společnosti v Severní Americe.

V oficiálním prohlášení tehdy Ian Read, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Pfizer, řekl: „Jsme potěšeni, že se Jim Smith stal členem představenstva společnosti Pfizer. Představenstvu společnosti Pfizer přináší vůdčí, provozní a mezinárodní obchodní zkušenosti a bude skvělým doplňkem společnosti. Příchod Jima do našeho představenstva pomáhá společnosti Pfizer nadále těžit ze širokých a různorodých zkušeností.“

Jen za poslední rok agentura Reuters zveřejnila více než 22 000 článků zmiňujících společnost Pfizer. Společnost publikovala pouze 8 191 článků o Moderně a 18 000 článků o Johnson & Johnson. Mnoho článků o Johnson & Johnson bylo negativních, na rozdíl od zpráv o společnosti Pfizer.

Smith je také spojen se Světovým ekonomickým fórem (WEF), kde zasedá ve správní radě iniciativy Partnering Against Corruption. Je také členem International Business Advisory Boards of British American Business a Atlantic Council of WEF.

Podle Wall Street Journal je Smith také prezidentem a generálním ředitelem společnosti Refinitiv Transaction Services, Ltd, která měla tržby ve výši 6,25 miliardy USD s více než 40 000 zákazníky a 400 000 koncovými uživateli ve 190 zemích. Refinitiv byl členem Thomson Reuters Group do roku 2018.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.5]

One thought on “Šéf agentury Reuters, kterou kopíruje celý mainstream, je investorem Pfizeru a členem WEF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout