USA: Údajně psychicky nemocný černoch ubodal 14letého bílého chlapce

USA: Údajně psychicky nemocný černoch ubodal 14letého bílého chlapce

Recidivista, který nebyl pro své údajné psychické postižení za předchozí přečiny odsouzen, dostal od systému zelenou k tomu, aby mohl vraždit. Vrah se ani nijak netají tím, že je rasista, což je ovšem něco, co se u černochů naprosto akceptuje a snad i považuje za žádoucí. Od doby, kdy systém vytvořil zástupnou oběť z kriminálníka George Floyda již došlo k mnoha vraždám bělochů, které byly založeny právě na stávající podporované rasistické politice.

Černý floridský bezdomovec zatčený minulý týden za vraždu 14letého chlapce, bojoval se zástupcem šerifa v době jeho uvěznění a učinil několik prohlášení týkajících se rasy, včetně toho, že agenta nazval „bílým zlem“.

Semmie Williams, 39 let, byl zatčen 1. prosince v Miami za vraždu prvního stupně. Je obviněn ze zabití 14letého Ryana Rogerse 15. listopadu, jehož tělo bylo nalezeno podél viaduktu Interstate 95.

Podle zprávy o incidentu z úřadu šerifa okresu Palm Beach, když náměstek Michael McCabe snímal Williamsovi otisky prstů, zeptal se ho, zda chápe, proč byl zatčen.

Williams údajně odpověděl: „Ano, vraždil jsem kvůli tomu, co udělali černochům tím, že jim dali syfilis.“

Ačkoli Williams, o kterém jeho obhájce říká, že trpí problémy s duševním zdravím, svou odpověď nerozvedl, pravděpodobně měl na mysli slavný experiment Tuskegee Institute, ve kterém byla 400 černochům odepřena léčba syfilisu, což mělo za následek 100 úmrtí.

Po poznámce o syfilisu asistent McCabe napsal, že Williams zvýšil hlas, odešel od něj a pokusil se odejít. „Pokusil se mě složit na zem tím, že mě držel za pravou ruku a pohyboval svou váhou dopředu a doprava,“ uvedl asistent  ve své zprávě. „Odolal jsem a rychle jsem ho položil na zem, obličejem dolů.“ Williams byl nakonec utlumen a spoután dvěma dalšími muži.

Williams byl ošetřen pro zranění obličeje zdravotní sestrou a poté převezen na ošetřovnu. Následující den se poprvé objevil u soudu a byl vzat do vazby bez kauce. Ve středu soudem jmenovaný advokát zastupující Williamse podal návrh na uchování důkazů souvisejících s jeho „vážnou duševní chorobou“.

Policie uvedla, že objevila Williamsův kanál na YouTube, kde pravidelně zveřejňoval krátká videa z mobilních telefonů, ve kterých si stěžoval na obtěžování policií.

Williams již čelil tuctu různých obvinění, včetně napadení starší osoby škrcením, dvou domácích útoků, napadení, nošení skryté elektronické zbraně, odporu proti zatčení a krádeži.

15. listopadu Rogers, 14letý student prvního ročníku střední školy z Palm Beach Gardens, vyrazil v podvečer na projížďku na kole a už se nikdy nevrátil domů. Jeho tělo bylo nalezeno následující den v zalesněné oblasti. Soudní záznamy ukazují, že mladík byl několikrát bodnut do hlavy a obličeje.

Williamsova DNA byla údajně nalezena na sluchátkách na místě činu a Rogersova krev byla nalezena na šátku, který měl Williams v batohu, když byl dopaden. Podle vyšetřovatelů se Williams také shoduje s popisem muže, který byl natočen bezpečnostní kamerou, jak směřuje do oblasti, kde bylo tělo nalezeno asi 10 minut předtím, než chlapcův mobilní telefon přestal být aktivní.

„Zdá se, že je to naprosto náhodný čin. Nemáme mobil,“ řekl minulý týden Clinton Shannon, šéf policie v Palm Beach Gardens. „Popsal bych to jako náhodné setkání nevinného dítěte s velmi násilným zločincem.“

Williams se přiznal před třemi lety v Atlantě k přitěžujícímu útoku na osobu starší 65 let a za náhodný útok v roce 2014. Soudní řízení bylo odloženo o čtyři roky, protože Williams byl považován za duševně neschopného zúčastnit se své vlastní obhajoby.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.