41 Afghánců přijelo vlakem z Curychu do Paříže, cestu jim prý zaplatilo Švýcarsko

Zbavuje se Švýcarsko invazistů, o něž celkem logicky nestojí tak, že jim dokonce platí za cestu do země, kam si přejí odjet? A kolika dalších džihádistů se již Švýcaři podobným způsobem zbavili?

Scéna jistě udivila nejednoho cestovatele minulou středu večer na nástupištích pařížského nádraží Gare de Lyon. Kolem 21:41, když přijel poslední vlak ze švýcarského Curychu, byla skupina Afghánců, kteří vystoupili a chystali se odejít, zatčena. Policie pak provedla veškeré potřebné formality. Podle potvrzujících zdrojů těchto 41 ilegálů přišlo z Rakouska přes Švýcarsko. Tvrdili, že cestovali se souhlasem švýcarských úřadů, které jim dokonce zaplatily za vlakové jízdenky.

Ministerstvo vnitra na dotaz tuto sobotu odpovědělo, že provádí obvyklé kontroly u švýcarských úřadů. „Pokud by se fakta prokázala, bylo by to nepřijatelné,“ prohlašuje ministr vnitra a připomíná, že opatření platná v schengenském prostoru musí být plně respektována. V každém případě se zdá, že tento tranzitní koridor Rakousko-Švýcarsko-Francie, hojně využívaný Afghánci v srpnu a září, byl znovu využit.

O těchto 41 Afghánců, kteří skutečně dorazili nejspíš za podpory Švýcarska, do Paříže, bylo každopádně postaráno. Mezi nimi bylo 18 údajně nezletilých, kteří byli převezeni do ubytovacího střediska. Dalších 23 bylo umístěno do správní detence a 16 z nich obdrželo výzvu k zahájení azylového řízení. Pět z nich již požádalo o azyl v jiné evropské zemi, v tomto případě v Rakousku, kam budou převezeni. Dublinské předpisy požadují, aby za  posouzení práva na azyl odpovídal první stát v Evropě, kde byla žádost o azyl podána.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “41 Afghánců přijelo vlakem z Curychu do Paříže, cestu jim prý zaplatilo Švýcarsko

  1. Ak ste sledovali televízny seriál Hniezdo /obľúbený aj v Česku/ a tešíte sa od 9.1. na jeho voľné pokračovanie Hniezdo, dôrazne Vás varujem: NEPOZERAJTE HO! Z reportáže v relácii On Air /dá sa nájsť v archíve RTVS/ sa ukazuje,že pôjde o nechutnú homo-multikulti-zlý Asad vymývačku mozgov. Skrátka odpad, aký ešte na našich televíznych obrazovkách po roku 1989 nebol a ktorý sa vyrovná tureckým telenovelám. Nečudoval by som sa čiernej farbe na ČSFD. Medzi hlavnými postavami totiž bude lesbický pár z azylového centra a utečenkyňa zo Sýrie s deckom /stvárni ju psychologička a herečka Angelika Sbouli, bohužiaľ som na webe nenašiel nič o jej pôvode/.

  2. Pokud vím, Švýcaři afghánské “ tlumočníky” nevyužívali. Tak ať si ty tlumočníky rozeberou ti, kteří je uvedli do jejich svízelné situace.
    A ti, kteří používali popletené Kurdy jako kanónenfutr proti Saddámovi a Asadovi, ať se laskavě postarají o tyhle dárečky.
    Blbé je, že Kurdy jsme horlivě podporovali i my.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout