Zatímco lety z Afriky se ruší, na lodích připlouvají do Evropy denně stovky ilegálů

Zatímco lety z Afriky se ruší, na lodích připlouvají do Evropy denně stovky ilegálů

Trapné divadlo, kdy se ruší lety do Evropy údajně kvůli jakési nové mutaci viru, zatímco lodní kyvadlová přeprava z Afriky na lodích neziskovek či za doprovodu pašeráků z pobřežní stráže i nadále pokračuje.

Je trapné, když se nám tu již dva roky předvádí divadlo, při němž jsou uzavíráni Evropané, zatímco Afričané nejsou ve svých obohacovacích cestách nijak omezováni. Naopak, například Kanárské ostrovy zažívají rekordní invazi. Jak je tedy možné, že invazisté z Afriky jsou spíš jen náhodně odchyceni a ubytováni v karanténních střediscích, odkud většina záhy uteče a rozprchne se po Evropě, zatímco Evropané se omezují stále víc?

Ale buďme konkrétní, neboť uvedená praxe se děje prakticky každodenně. Právě dnes nás ovšem mainstream zaplavuje informacemi o jakési africké variantě, která se podle všeho objevila nejen v jižní části Afriky, ale také v Egyptě. Zatímco se tedy ruší lety z mnoha zemí, lodní doprava mezi Afrikou a Evropou zažívá nápor ne nepodobný letní špičce a EU odmítá navracení ilegálů zpět do Afriky. Mnoho Afričanů se záhy po přistání rozprchne. Skutečně stále někdo věří, že jde politikůmo blaho Evropanů?

Nejprve se podívejme na invazní záplavu, kterou zažívají Kanárské ostrovy.

Již v loňském roce se na Kanárské ostrovy dostalo více než 23 000 ilegálů. Více než polovina z nich dorazila na Gran Canarii, následovaly Lanzarote, Fuerteventura a Tenerife. Ostrovy se staly hotspotem. Červený kříž zřídil stanový tábor v Puerto de Arguineguin. Kyvadlová doprava znovu a znovu přivážela Afričany vypuštěné z Nouadhibou nebo dokonce z Nouakchottu do přístavu.

V posledních měsících je však zaznamenáno stále více odjezdů z Tarfaye (Maroko) nebo El Aiúnu (Sahara) na Lanzarote a Fuerteventuru. Se 100 až 150 kilometry je to nejkratší vzdálenost, jak se dostat na Kanárské ostrovy a tím i do EU.

Podle Červeného kříže a námořní záchrany se do minulého úterý na Lanzarote vylodilo 4 632 Afričanů a na Fuerteventuře 4 620. To je přibližně 47 % z celkového počtu 19 683 letošních příjezdů. To nyní snižuje tlak na Gran Canarii, kam letos zatím dorazilo 7 929 Afričanů.

Ve výše uvedeném výčtu zatím není započítáno 590 Afričanů, kteří byli zadrženi od úterý do čtvrtka u Gran Canarie, Fuerteventury a Lanzarote. Celkový počet příchozích se tak letos zvýšil na 20 273.

To v Itálii dnes přistává loď německé neziskovky Sea Watch, nechvalně známé pašeračky Racketeové. Poté, co byla loď odmítnuta Maltou, vydala se vyklopit 461 obohacovačů z Afriky u italských břehů:

Obrázek

Ministryně vnitra Luciana Lamorgeseová povolila přistání v přístavu v  Augustě lodi německé neziskovky Sea Watch se 461 ilegály ze subsaharské Afriky na palubě. U nich se žádné údajné „nové varianty“ neřeší??

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout