Za pokřiku „Allahu akbar!“ vtrhl černoch do domu švédské rodiny, napadl 13letou dívku a jejího otce

Za pokřiku „Allahu akbar!“ vtrhl černoch do domu švédské rodiny, napadl 13letou dívku a jejího otce

V multikulturně obohacovaných zemích dochází ke stále více případům, kdy invazisté vtrhnou do domu a napadnou jeho obyvatele. Časy, kdy se Švédové doma nezamykali, jsou dávno tytam. Lze si jen stěží představit, jaký šok musí zažít rodina, které vtrhne do domu cizí černoch, který navíc křičí v posledních letech již Evropanům velmi dobře známé: „Allahu akbar!“

Pětatřicetiletý Idrissa Kande ze Senegalu je obviněn, že se jedné noci v únoru letošního roku vloupal do domu rodiny s dětmi v řadovém domě na jihu Stockholmu. V domě pronásledoval 13letou dceru, která se zamkla v koupelně. Když dorazila policie, Senegalec násilně útočil a křičeli bojový pokřik  „Alláhu Akbar“.

Letos těsně před pátou hodinou ranní  24. února probudil rodinu s dětmi v řadovém domě na jihu Stockholmu hluk za domem a že někdo volá o pomoc.

Otec v rodině odhrnul závěs, aby viděl, co se děje. Před domem, na terase, stál ve tmě neznámý muž. Začal klepat na dveře terasy a pokoušel se dostat dovnitř. Otec rodiny si oblékl kalhoty a spěchal ze schodů.

Než ovšem otec stihl sejít dolů, tak uslyšel, jak se rozbíjí okno. Najednou byl v obývacím pokoji křičící černoch, vyzbrojený špičatým topůrkem z rozbitých hrábí.

Foto: Policie

„Myslel jsem, že všichni zemřeme. Šlo to rychle, byl velmi rychlý, šlápl na prkénko, takže květináče skončily na podlaze, přešel přes pohovku a spěchal ke mně,“ řekl otec při policejním výslechu.

Neznámý muž se poté pustil do otce holí, kterou měl v ruce. Muž pak spatřil 13letou dceru, která šla ze schodů, aby se podívala, co se děje. Rychle šel k ní.

 

Foto: Policie

To, co se pak odehrávalo v městském domě, je jako vystřižené z hororu. 13letá dívka se otočila a vyběhla po schodech, přičemž vetřelec jí byl v patách. Spěchala do koupelny, aby se tam pokusila zamknout, ale když zavírala dveře, muži se podařilo dostat ruku mezi dveře a rám dveří. Pak se mu podařilo zavřít a zamknout dveře koupelny.

Ve stejnou chvíli matka vyběhla z domu, aby zavolala pomoc. Policie již byla zalarmována, takže byla rychle na místě. Než se muž vloupal do domu rodiny, chvíli řádil v obytné čtvrti a mimo jiné rozbil několik oken. Hlídka proto muže již sledovala obytnou čtvrtí.

Foto: Policie

„Naše děti jsou tam nahoře s ním,“ křičela matka na první přijíždějící policisty.

Několik policistů spěchalo po schodech do horního patra. Prvního policistu kopl vetřelec do hlavy, tomu se kopance podařilo odrazit přikrčením. Čtyři policisté pak pomáhali násilníka dopadnout.

„Po celou dobu zásahu muž opakovaně křičel Alláhu Akbar“, vypověděl jeden ze zasahujících policistů.

Policie byla nucena muži spoutat ruce a nohy a poté ho museli snést po schodech dolů k policejnímu autobusu.

Policista našel 13letou dívku, který byla zamčená v koupelně a byla vyděšená. „Incident ji velmi vyděsil a třásla se,“ píše policejní důstojník ve svém zprávě.

Únorová událost zanechala hluboké šrámy na celé rodině s dětmi. Rodina chodí na terapii do podpůrného centra a dceři pomáhá dětská psycholožka se zpracováním traumatu.

„Vedeme rozhovory s podporou obětí trestných činů, psychology a dětskými psychology“, říká otec.

Zatčeným vetřelcem je Idrissa Kande. Je to pětatřicetiletý muž ze Senegalu, který přišel do Švédska ve věku dospívání, když se přestěhoval ke své matce, která zde dříve žila. Není švédským občanem.

Foto: Policie

Idrissa Kande řekl policii, že se cítil pronásledován a že na něj někdo střílel.

„Bylo tam docela hodně lidí, kteří mě sledovali, pak jsem slyšel, jak střílí. Kolem mě létaly kulky,“ říká mimo jiné.

Nic však nenasvědčuje tomu, že by se v obytné čtvrti střílelo. Rozbor krve prokázal, že pětatřicetiletý muž byl pod vlivem drog a podle vlastního vyjádření požil alkohol.

Idrissa Kande byl již dříve odsouzen za několik závažných trestných činů. V červnu 2008 byl odsouzen na čtyři a půl roku za to, že spolu s partnerkou vyloupil zlatnictví v Täbech.

Podmíněně propuštěný Idrissa Kande se na jaře 2012 účastní další loupeže ve zlatnictví, tentokrát ve Visby na Gotlandu. Lupiči ukradli zlaté šperky v hodnotě téměř šesti milionů korun. Byl zatčen po loupeži na trajektovém terminálu v Nynäshamnu.

Den před Štědrým dnem 2019 byl Idrissa Kande odsouzen za drobné drogové trestné činy.

Navzdory tomu, že Idrissa Kande byl zatčen necelé dva týdny předtím, než se vloupal do domu rodiny s dětmi v řadovém domě na jihu Stockholmu, byl letos 7. března znovu zatčen za trestný čin.

Ochranka na nádraží Södra pro příměstské vlaky na Södermalm ve Stockholmu, objevila Idrissu  se zbraní v ruce. Zavolali ochranku, které se rychle podařilo pětatřicetiletého muže odzbrojit a zalarmovat policii.

„Vnímal jsem ho jako úzkostného, ​​vystresovaného a vystrašeného. Zamrkal očima a jeho myšlenky jsem vnímal jako paranoidní,“ popisuje jeden ze zasahujících policistů Idrissu Kandeho.

„Měl jsem dojem, že ve svém stavu mohl  začít střílet ze zbraně.“

Foto: Policie

Při policejním výslechu Idrissa Kande tvrdil, že pistoli našel venku a hodlal ji předat policii. Vysvětlení  soud uvěřil.

„Jeho jednání musí být vnímáno jako dobrovolné prohlášení a musí být zohledněno při ukládání trestu“, uvádí ve svém rozsudku Stockholmský okresní soud a pokračuje: „Skutečnost, že se člověk dobrovolně přihlásil, odůvodňuje výrazné snížení trestu“.

Letos v dubnu byl Idrissa Kande odsouzen k jednomu a půl roku vězení za těžký zločin a menší drogový delikt.

Idrissa Kande je nyní znovu stíhán pro trestný čin. Tentokrát za vloupání do městského domu v jižním Stockholmu v noci na 24. února tohoto roku.

„Zločin by měl být považován za závažný, protože Idrissa Kande, držící v ruce zlomenou násadu jako zbraň, vnikl do domu brzy ráno rozbitým oknem.  Idrissa Kande také způsobil chaos a pošpinil dům krví, což způsobilo škody kolem 55 000 SEK,“ píše žalobce ve své žalobě.

Kromě vážného narušení veřejného pořádku je Idrissa Kande obviněn také ze tří případů vandalismu, protože před vloupáním do domu rodiny s dětmi rozbil okna na třech dalších domech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Za pokřiku „Allahu akbar!“ vtrhl černoch do domu švédské rodiny, napadl 13letou dívku a jejího otce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout