Velká Británie plánuje zřídit azylová centra v Albánii

Velká Británie plánuje zřídit azylová centra v Albánii

Možná poněkud jednodušší řešení, než odvoz žadatelů o azyl až do Afriky, na druhé straně bude pro invazisty jednodušší se pokusit o návrat do Velké Británie nepozorovaně tak, aby mohli uniknout systému a žít v zemi (případně jinde v Evropě) bez jakékoli registrace. Ostatně, to je nyní cíl mnoha z těch, kdo do Evropy přichází.

Albánie coby muslimská země, samozřejmě nemá problémy se svými souvěrci, jako jiné evropské země. Finance, přislíbené Velkou Británií, jsou taktéž velmi lákavé. Nicméně přesto příliš nevěřím, že bude podobný systém fungovat. Do Albánie přemístění džihádisté, jejichž cíl byl na západě Evropy, tam jistě příliš dlouho nesetrvají.

Úředníci ve Velké Británii vyjednávají dohodu, podle které by měli být ilegálové přemístěni do přijímacího střediska v Albánii.

Invazisté, kteří překročí kanál La Manche, budou přemístěni do nového azylového zařízení v balkánském státě, aby čekali na zpracování vládou Spojeného království.

Britští daňoví poplatníci by údajně zaplatili přibližně 135 000 dolarů (100 000 liber)  za dopravu, ubytování a péči, to vše za osobu.

„Toto je nyní naší největší nadějí, protože nic jiného nefunguje,“ řekl anonymní úředník listu The Times.

Zatímco úředníci dříve tvrdili, že zvěsti o plánu byly nepravdivé, vládní zdroj nyní říká, že věci „vypadají dobře“ , co se týká dohody mezi Londýnem a Tiranou.

Lamanšský průliv letos již překročilo více než 20 000 ilegálů, z toho téměř 1 200 během jediného dne minulý týden – což je nový rekord.

Podle nových opatření by byli žadatelé o azyl přemístěni do albánského zařízení do sedmi dnů od příjezdu do Velké Británie.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.