Seehofer proti Merkelové a ilegálové požadují očkování – novinky z běloruských hranic

Seehofer proti Merkelové a ilegálové požadují očkování – novinky z běloruských hranic

Situace na bělorusko-polských hranicích se neustále vyvíjí a – po pravdě – nikdo už pořádně neví, co bude dál. Zatímco po dvou dlouhých telefonátech s Lukašenkem se končící Merkelová rozhodla, že Německo přijme 2000 ilegálů z Běloruska, Seehofer tvrdí opak. Přitom Merkelová již začala jednat nejen s EU, ale i s hlavními organizátory invaze – UNHCR a IOM.

Pravdou je, že Merkelová končí, ale stále ještě není sestavena nová vláda, takže pořád má v zemi hlavní slovo. Seehofer, který včera prohlásil, že Německo nepřijme nikoho,  by možná mohl ovlivnit přijímání v Bavorsku, kde ovšem například právě město Mnichov jako první zažádalo o svůj příděl obohacení. Pochybuji tedy, že by se nakonec Německo rozhodlo jednat tak, jak tvrdí Seehofer a nepřijalo ani nohu.

To Bělorusko se rozhodlo, že invazistům na hranicích pomůže jejich čekání poněkud zpestřit. Zajímali se tak, po čem muslimští ilegálové, mířící do Evropy, touží. Mimo jiné si většina přála být očkována na covid. Toto přání hodlá Bělorusko splnit, takže v příštích dnech budou invazisté naočkováni. K  tomuto účelu bude použita čínská vakcína Vero Cell od farmaceutické společnosti Sinopharm. Běloruský senátor Viktor Liskovič také uvedl, že dobrovolníci již mezi ilegály rozdali asi 10 000 roušek.

Liskovič také oznámil otevření směnárny na kontrolním stanovišti Brusgi. Budou tam také posílat pojízdné prodejní stánky. Senátor vyhodnotil situaci v provizorním táboře jako „klidnou a kontrolovatelnou“. V současné době je zde více než 1 100 ilegálů. Měli by tam mít postupně všechno, co by mohli potřebovat.

Zdá se tedy, že tábor na hranicích bude brzy něco ve stylu nechvalně známé „Džungle“ z francouzského Calais, kde se postupně zabydlely tisíce invazistů, mířících do Británie. Zatímco Džungle byla zrušena, nový tábor v Bělorusku bude naopak vybaven nejen prodejnami se základními potravinami, ale i vším dalším, co si budou invazisté, čekající na příležitost k přechodu dál na západ Evropy, potřebovat….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout