V Rakousku zatkli 15 pašeráků, zločinecká skupina si vydělala asi 2,5 milionu eur

V Rakousku zatkli 15 pašeráků, zločinecká skupina si vydělala asi 2,5 milionu eur

Rakousko letos zaznamenává invazní rekordy, mají nejvíce podaných žádostí o azyl v přepočtu na počet obyvatel. O tom, že nejde o žádné chudáky, rozhodně není pochyb. Už jen ceny pašeráků jsou natolik vysoké, že si je jednoduše žádný chudák nemůže dovolit zaplatit.

Rakouská policie zatkla 15 lidí obviněných z toho, že jsou součástí zločinecké skupiny , která vydělala 2,5 milionu eur  za pašování 700 ilegálů do země.

Skupina údajně odvezla ilegály ze srbsko-maďarské hranice na sever od Vídně, odkud mohli cestovat do Německa.

Předpokládá se, že síť propašovala do Evropské unie více než 700 ilegálů, především z Blízkého východu a Afriky, a přitom si vydělala téměř 2,5 milionu eur.

K zatčení došlo poté, co rakouská policie údajně v říjnu zahájila vyšetřování aktivit skupiny.

Policie uvedla, že zatkla 15 pašeráků 16. listopadu, kdy bylo 25 vozidel převážejících 200 až 300 ilegálů, zadrženo při kontrolách vozidel v Dolním Rakousku a ve vídeňském hotelu. Policie při operaci zabavila 14 vozidel.

Řidiči byli rekrutováni v Moldavsku, na Ukrajině a v Uzbekistánu prostřednictvím reklam na sociálních médiích, které nabízely měsíční mzdy až do výše 3 000 eur. Všichni řidiči se prý po zajetí pokusili utéct.

Migranti zaplatili mezi 4 500 a 5 600 dolary na osobu, aby byli odvezeni do Rakouska z hranic Srbska a Maďarska – brány do Evropské unie.

Pašeráci obvykle používali vozidla se zatemněnými okny a odstraněnými zadními sedadly, aby se jim do auta vešlo až 15 osob najednou.

Většina ilegálů pravděpodobně cestovala do Německa, ale přibližně třetina požádala o azyl v Rakousku, podle policejního mluvčího Johanna Baumschlagera.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout