Německo: Terorista z IS byl odsouzen na doživotí za vraždu malé jezídské holčičky

Německo: Terorista z IS byl odsouzen na doživotí za vraždu malé jezídské holčičky

Jezídská komunita doplatila na to, že právě území, na němž jezídi žili, se dostalo pod nadvládu Islámského státu. Muži byli zpravidla vyvražděni a ženy se staly otrokyněmi. Za tyto zločiny dosud nebyl nikdo souzen a zajímavý je i fakt, že Německo, které jinak nadšeně vítá i islámské teroristy, přijalo jen asi 300 jezídských žen.

Malá holčička zemřela žízní v létě 2015 v severním Iráku. Protože byla jezídka. Co bylo mnohým jasné a co vrchní zemský soud ve Frankfurtu nyní také soudně potvrdil –  terorista IS Taha Al-J. byl odsouzen k doživotnímu vězení. Iráčan se provinil genocidou a válečným zločinem, který měl za následek smrt.

K rozhodnutí soudců neexistovala žádná alternativa. Verdikt o vině nepřivede zpět pětileté dítě, které bylo v parném vedru připoutáno řetězem k mřížce okna. Objasňuje však, že genocida jezídského lidu může a měla by být potrestána za hranicemi států podle takzvaného principu univerzální jurisdikce v Mezinárodním trestním zákoníku.

Matce dívky má terorista zaplatit náhradu škody ve výši 50 000 eur, musí jí to však připadat jako výsměch. 50 000 eur za smrt jejího dítěte. Ale to je jen symbolická částka. Další aspekt bude průkopnický: je to první verdikt na světě za zločiny teroristické milice IS proti jezídské menšině.

Tisíce jezídů byly zavražděny, uneseny nebo vyhnány ISIS v Iráku. Mnoho pachatelů je stále na svobodě, zatímco vysídlení lidé truchlí nad ztrátou svých blízkých a bojují s těžkým traumatem. I pro ně je tento verdikt první úlevou. Jezídi po celém světě vzhlíželi k tomuto procesu v Německu. Role Západu je obtížná, protože nese vinu za chaos v Iráku.

Teroristé IS, kteří systematicky pronásledují jezídy, ovšem za masové vraždy zatím nebyli nijak potrestáni. Musí být postaveni před soud. A nejen oni, ale i jejich manželky, které se na těchto zločinech často spolupodílely.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout