Také Rakousko již vyprodukovalo instruktážní video pro případ většího výpadku elektrického proudu

Také Rakousko již vyprodukovalo instruktážní video pro případ většího výpadku elektrického proudu

Stále více indicií potvrzuje, že blackout nejspíš přijde, otázkou dnes není zda, ale kdy k tomu dojde. Nedávno tak vydali v Německu instruktážní video, v němž ukazují, jak se zachovat při delším výpadku proudu v zimě. Nyní se k Německu přidalo i Rakousko s radou, co dělat v případě, když vás postihne třeba i několikadenní blackout.

Rakouské ozbrojené síly (Bundesheer), které vychází z podobného videa německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, vydaly čtyřminutové video, v němž radí obyvatelům, co v případech blackoutu dělat, a vysvětluje, co rakouské úřady připravují.

Oficiální domovská stránka Bundesheeru také zveřejnila rozsáhlou poradenskou stránku o tom, co dělat během obecného, prodlouženého výpadku proudu.

V tomto případě bude mnoho základních potřeb nepřístupných nebo nefunkčních, včetně čerpacích stanic, semaforů, železniční dopravy, výtahů a eskalátorů a několika prostředků veřejné dopravy. Kromě toho nebude k dispozici žádný pevný telefon, bude obtížné nabíjet mobilní telefony, přístup k internetu bude přerušen a bankomaty budou vypnuty.

Bundesheer také uvedl seznam nouzových zásob, které zahrnují svíčky, přikrývky, léky, vodu, sporák na potravinářský plyn, hořáky, rádio na baterii a hotovost.

Podle videa musí souprava zajistit nejméně dva týdny přežití. Všem se také doporučuje absolvovat kurz první pomoci a vypracovat plán, který uvede místo setkání, pokud děti nejsou doma. Doporučují také, aby všichni sdíleli zdroje se svými sousedy.

„Nikdo přesně neví, co se stane během výpadku proudu. Je však jisté, že se rychle nevrátíme k naší obvyklé rutině,“ stojí v prohlášení.

Název armádního videa „Blackout“ jistě vyvolá reakci alespoň v německy mluvících částech Evropy, protože je stejný jako název katastrofického thrilleru rakouského autora Marca Elsberga, vydaného v roce 2012 a přeloženého do 15 jazyků. Na základě autorova rozsáhlého výzkumu oficiálních rakouských, německých a italských katastrofických scénářů kniha zaznamenává fiktivní příběh měsíčního kolapsu evropské elektrické sítě.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout