Rakousko: Syřan (údajně 21 let) zaútočil nožem na svého údajného syna (10 let)

Všímáte si dobře titulku? Ne, nejde o žádnou chybu. Údajně 21letý údajný Syřan dorazil do Rakouska před lety (samozřejmě bez dokladů), přičemž nahlásil, že je „sirotek bez doprovodu.“ Tak, jak je to všude v EU běžné, přijímací zařízení vyšlo z údajů, které dotyčný nahlásil. Zaregistrován tak byl tehdy jako nezletilý Syřan. Nikoho však ani neudivilo, když za ním v rámci slučování rodiny přijel údajný syn, nyní 10letý…

Ve vídeňské čtvrti Ottakring vypukla krvavá hádka mezi otcem a synem. Syřan (21) napadl svého údajného syna (10). Dva známí (15 a 29) se snažili spor urovnat a muž je napadl a pobodal nožem.

Policejní oddělení ve Vídni odpovědělo na dotaz zpravodajského webu, zda nejde o chybu v zapsaných údajích nebo zda se Syřan skutečně stal otcem ve věku jedenácti let, že zřejmě skutečně jde o otce a syna.

„Jsou uprchlíci, kteří lžou o svém věku,“ zněla informace. Podle jeho vlastních výpovědí se údajný Syřan narodil 1. ledna 2000, což je údaj, který v Rakousku akceptovali (1.1. je běžně uváděné datum u těch, kdo lžou o identitě i věku). Obětí je prý ve skutečnosti jeho syn (10). Oba muži, kteří se snažili urovnat rodinný spor, byli při útoku nožem zraněni a převezeni do nemocnice.

Podobný případ jen potvrzuje, jak jednoduché je dnes lhát nejen o věku, ale také o identitě. Ani bych se nedivila, kdyby v té záplavě údajných Syřanů měli někteří třeba jen o 5 let mladší dítě. Či třeba dokonce dítě, které je stejně staré. Zdá se, že i to by úřady akceptovaly….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout