Německo už varuje občany před výpadky elektřiny, ve videích jim radí, jak vařit bez energie

Německo už varuje občany před výpadky elektřiny, ve videích jim radí, jak vařit bez energie

Blackout bude v připravovaném zeleném šílenství nazývaném „Green deal“ pravděpodobně velmi obvyklým úkazem. A aby to bruselští politici, zcela jistě napojení na klimaalarmistickou lobby, lidem ještě víc ztížili, zakazují vytápění nejen uhlím, ale také dřevem. To samozřejmě v rámci dosažení tzv. „uhlíkové neutrality.“ Prakticky všechny evropské země se k tomuto šílenství přidaly, jisté výjimky má vyjednáno například Polsko. Za nás již před časem odsouhlasil Zelený úděl na Radě Evropy Babiš, který se nyní snaží tuto jeho obvyklou servilitu zastírat. Plnit cíle uhlíkové neutrality se tak zavázala celá EU a v souvislosti s tím už můžeme aktuálně zaznamenávat značné zdražování nejen energií, ale prakticky úplně všeho…

V Německu, kde vše zatím směřuje ke koalici socanů, zelených extremistů a liberálů, při níž budeme možná i na Merkelovou vzpomínat se slzou v oku, už dokonce vydávají občanům instrukce jak se chovat v případě rozsáhlejšího výpadku elektrické energie. Německo tak tímto jakoby předestřelo budoucí více než pravděpodobné klimatické lockdowny, o nichž jste si zde také již mohli přečíst.

Přechod na zelenou energii přivádí velkou část Evropy do nebezpečí výpadků. V Německu učí státní orgány veřejnost, aby své domovy zahřívala svíčkami a zvykla si na „vaření bez elektřiny“.

Státní orgány v Severním Porýní-Vestfálsku v sobotu uspořádají svůj první „Den ochrany před katastrofami“, kdy instruktoři ve městě Bonn učí občany, jak přežít v případě dlouhého výpadku proudu. Reklama federálního úřadu civilní ochrany poskytuje náznak toho, co je součástí výuky. Představuje starší ženu, která má na sobě několik vrstev oblečení, ohřívá svůj byt svíčkami hořícími pod převráceným květináčem a utěsní okna reflexní fólií.

Úřad civilní ochrany v pátek představil kampaň zaměřenou na všechny aspekty krizové přípravy a brzy zveřejní cílenou strategii zaměřenou na hromadění zásob, extrémní počasí, výpadky proudu a nouzová zavazadla. Mezitím úředníci v sobotu na akci v Bonnu představí novou knihu nazvanou „Vaření bez elektřiny“.

Na základě těchto oficiálních sdělení se mají již brzy Německa dotknout větší výpadky proudu. Myšlenka, že šestá nejrozvinutější země světa není schopna se postarat o dodávku elektřiny svým občanům se sice může zdát směšná, ale problém je celoevropský.

Německo je silně závislé na zemním plynu, pokud jde o teplo a energii, a dodávky byly vyčerpány po neobvykle chladné zimě a jaru. Celosvětově jsou trhy s plynem napjaté, přičemž zvýšená poptávka v Asii a nárůst používání klimatizací během horkého léta v jižní Evropě ženou ceny na rekordní maxima.

Tento problém ještě zhoršovala výroba větrné energie, která letos klesla kvůli nedostatku větru v Německu. Aby se tento schodek dohnal, muselo se opět ve větší míře sáhnout ke spalování uhlí, avšak náklady na „uhlíkové povolenky“ Evropské unie se převádí na spotřebitele, přičemž konečným výsledkem je prudký nárůst nákladů na energii pro běžné Němce, ale i pro zbytek zemí EU.

EU i německá vláda se chtějí v budoucnu více spoléhat na větrnou energii a další obnovitelné zdroje energie. Plán EU do roku 2030 požaduje, aby 32 % veškeré energie bylo vyrobeno z obnovitelných zdrojů, a přestože Německo již tento cíl překročilo se 44 %, německá vláda plánuje do příštího roku zcela odstranit jadernou energii a do roku 2038 uhlí.

Dohromady tvoří jaderná a uhelná energie 39 % veškeré elektřiny vyrobené v Německu. Pokud země nebude moci dramaticky rozšířit svůj obnovitelný sektor a počítat s větrem, jejich odstranění pravděpodobně povede v nadcházejících letech k ještě vyšším cenám a k dalším „Dnům ochrany před katastrofami“.

Stejný nesoulad nabídky a poptávky spolu s nákladným a nespolehlivým přechodem na zelenou energii byl v posledních měsících vidět i v dalších evropských zemích…

K tomu už jen dodávám, že právě green deal je jeden z dalších zásadních důkazů škodlivosti EU. Proti podobným šílenostem skutečně pomůže jen její rozpad a plná suverenita zemí, které již dávno suverénními nejsou a loutky v jejich vedeních jsou ochotny přistoupit na cokoli…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.6]

3 thoughts on “Německo už varuje občany před výpadky elektřiny, ve videích jim radí, jak vařit bez energie

  1. Som rád, že Slovanka informuje aj o zločinoch EÚ a globalistov , ktoré /zdanlivo/ s islamizáciou nijako nesúvisia… Nečudoval by som sa, keby fanatický antirusizmus eurofašistov, europoslancov a mnohých bábkových premiérov či prezidentov viedol k úplnému zastaveniu dodávok plynu z Ruska.

    1. Samozrejme, keby sa o pár rokov zrútila celá EÚ práve pre nedostatok plynu, potravín a elektriny /popri niektorých iných dôvodoch/, mnoho vlastencov vo východnej Európe by si vydýchlo. Zdôrazňujem vo východnej, lebo západná už dávno melie z posledného a nemá šancu sa zachrániť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout