Politik švédské levicové strany tvrdí, že šaría má přednost před švédským právem

Politik švédské levicové strany tvrdí, že šaría má přednost před švédským právem

Je zajímavé, že v Evropě jsou strany, jejichž součástí jsou islámští radikálové, považovány za strany „demokratické“, avšak strany, které se proti islámu vymezují, jsou považovány za extremistické. Hodně viditelné je to zejména v již silně islamizovaných zemích, k nimž samozřejmě patří  Švédsko.

V Evropě je infiltrace politických stran pro muslimy jednou z hlavních cest jak tyto země ovládnout. V mnoha zemích najdete také islámské strany, ale všeobecně je pohodlnější infiltrovat ty stávající, tam je totiž muslim masově volen i původním nemuslimským obyvatelstvem.

Muslimové jsou samozřejmě v jednotlivých politických stranách velmi ceněnými. A nikomu nevadí, že jde o zastánce zavádění práva šaría a totální islamizace země. Zatímco je tedy starší člen údajně protimigrační strany vyloučen jen proto, že si dovolil upozornit na nižší IQ Súdánců, v takzvaně „liberálně demokratické“ straně se může dostat na vysoký post muslim, který dlouhodobě obhajuje bití žen a právo šaría.

Po volbách v roce 2018 Levicová strana nominovala na radního muslimského fundamentalistu Mostafu Malaekaha. Následující rok byl jmenován do funkce u okresního soudu v Göteborgu. A to navzdory skutečnosti, že již léta hájí šaríu v ústním i psaném  projevu. Levicová strana má také silné vazby na Muslimské bratrstvo, což nikdy neskrývali.

Korán dává mužům právo používat násilí na ženách, které neuposlechnou, jak Malaekah vysvětlil a obhajoval v textech zveřejněných na webových stránkách několika mešit a islámských sdružení. Tvrdí také, že šaría je pro dobro lidstva, a proto by se měla vztahovat i na nemuslimy.

Navzdory těmto hodnotám bylo Malaekáhovi dovoleno sloužit v řadě soudních řízení, včetně případů napadení a vyhrožování ženám v blízkých vztazích. Nejméně dvakrát byl sám v rozsudcích, v nichž byly ženy vystaveny násilí v úzkém vztahu.

Malaekah ve svých textech obhajuje polygamii pro muže a tvrdí, že místo ženy je v domácnosti, že dívky by neměly ukazovat kůži a že právo šaría je nejspravedlivější systém. V textu o Koránu člen rady popisuje násilí na ženách jako „symbolické opatření“, pokud nezanechává viditelné škody.

V extrémních případech, kdy se manželka chová vzpurně a tedy byla utrpěna větší škoda, může dát manžel své ženě silnou ránu, která nesmí zasáhnout obličej,“ píše Mostafa Malaekah.

Malaekah věří, že rány by mohly sloužit jako varování pro neposlušnou ženu, pokud by pokračovala ve svém nepřiměřeném chování.

Aje Carlbom, odborný asistent na univerzitě v Malmö a  sociální antropolog, v komentáři pro Doku muslimského politika odsuzuje s tím, že prostřednictvím svých textů naléhá na muslimy, aby následovali šaríu a ne švédské právo.

Ještě v roce 2018 Malaekah přednášel na mezinárodní konferenci v Londýně s Jamalem Badawím, jedním ze zakladatelů Muslimského bratrstva, jehož texty Malaekah přeložil. Bawadi, který má kanadské občanství, hájil sebevražedné atentátníky a potvrzuje, že demokracie a islám jsou neslučitelné.

Švédští mladí muslimové (Sum), kteří v roce 2018 přišli o státní dotace, protože jejich činnost nebyla považována za slučitelnou s demokratickou podmínkou dotačních pravidel, zveřejnili několik Malaekahových textů.

Levicová strana nyní tvrdí, že si nebyla vědoma toho, že jejich radní obhajuje šaríu, i když jeho prohlášení již léta kolují na webových stránkách, blozích a v mešitách.

Håkan Eriksson, předseda Levicové strany v Göteborgu, nechce odpovídat na to, zda je Malaekah vhodný jako radní. Místo toho píše:

„Musíme prošetřit, zda osoba sdílí citované názory. Bude to řešeno podle našich předpisů a postupů.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Politik švédské levicové strany tvrdí, že šaría má přednost před švédským právem

  1. Niečo podobné si myslí /zatiaľ to nahlas netvrdí,ale nepochybujem,že raz bude/ najznámejší slovenský konvertita vyškolený v Saudskej Arábii Jozef Lenč.Svedčia o tom aj niektoré jeho výroky na tému islamu – dajú sa vygoogliť. Samozrejme za jeho extrémistické zmýšľanie mu u nás žiadna basa nehrozí,už aj preto,lebo má veľmi blízko k neomarxistickej a sociopatickej vládnej strane Sloboda a solidarita.

  2. Znie to až neuveriteľne, ale Ľavicová strana sú bývalí komunisti – „rekvalifikovaní“ na neomarxistov najhrubšieho zrna . Podobne ako v Nemecku Die Linke.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout