Londýn: Důchodkyně byla na ulici pobodána; mladíka, který jí šel na pomoc, pachatel ubodal k smrti

Londýn: Důchodkyně byla na ulici pobodána; mladíka, který jí šel na pomoc, pachatel ubodal k smrti

Zatímco identita jedné z obětí  – napadené ženy – je již velmi dobře známa, přičemž média zveřejňují nejen její podobu, ale i další soukromé údaje, o pachateli, který byl dopaden, se neví vůbec nic. Vlastně až na jeho věk. Původ si tak můžeme jen domýšlet. K útoku došlo před obchodem s kebabem a zdá se, že žena byla jen náhodným terčem. Ale terčem koho? Opět nějakého „psychicky nemocného“ jedince?

30letý muž byl zatčen poté, co smrtelně pobodal muže a zranil starší ženu v západním Londýně, uvedla Metropolitní policie.

Policisté byli v pátek kolem 19:50 přivoláni do Albany Parade v Brentfordu a na místě našli muže ve věku 20 let mrtvého poté, co se údajně snažil chránit důchodkyni před zběsilým útočníkem.

Čtyřiaosmdesátiletá žena – Betty Walshová, byla nalezena na místě činu s bodnými ranami a byla převezena do nemocnice poté, co muž ozbrojený nožem řádil před obchodem s kebabem.

Stav bývalé barmanky je popisován jako „vážný“, ale ne život ohrožující. Přátelé vyprávěli o  důchodkyni, která několik let pracovala v hospodě Griffin v Brentfordu.  Julie Carterová řekla: „Přátelím se s její dcerou. Jsem v šoku. Byla ve špatnou dobu na špatném místě, opravdu doufám, že to zvládne.“

Před mnoha lety pracovala v hospodě Griffin a byla velmi společenská a upovídaná. „Měla tu spoustu přátel a já jsem ji vždycky pozdravila, když procházela kolem.“

Další místní obyvatelka řekla, že Betty šla pro kebab, když ji muž shodil na zem a bodl ji. Řekla, že přítel, který byl svědkem šokujícího útoku, jí řekl, že 20-letý mladík se snažil pomoci Betty, než byl smrtelně pobodán.

Svědek dodal: „Byl to hrdina. To, co udělal, bylo tak čestné a je škoda, že zemřel.‘ Další svědek řekl: „Chtěl jsem si dát kebab, ale když jsem šel ven, viděl jsem, jak přijela policie. Byl na zemi pokrytý krví a oni se snažili dát mu první pomoc, ale nemohl být zachráněn.“

Bettyin syn řekl: „Tohle je Anglie, tohle je společnost“, když dorazil na místo činu.

Betty Walshová, 84 let, byla zraněna poté, co byl muž, který se ji snažil chránit před nožem, ubodán před obchodem s kebabem Brentford.
Betty Walshová, 84 let

Požádal policii, aby ho pustila přes kordon na Albany Parade, aby navštívil svou rodinu na druhé straně.

Odmítl mluvit s novináři, kromě toho, že potvrdil, že jeho matka má 84 let, ne 82, jak uvedla Metropolitní policie. Pak řekl, že muž ve věku kolem 30 let byl zatčen pro podezření z vraždy a pokusu o vraždu v sobotu ráno a zůstává ve vazbě na londýnské policejní stanici.

Policie uvedla, že neexistují žádné důkazy, které by spojovaly pobodání s terorismem a nikdo jiný není v souvislosti s incidentem hledán…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.