„Budeme vás nenávidět a zabíjet, dokud nepřijmete islám“ – výrok, který byl vyslovený v souvislosti s útoky v Paříži

„Budeme vás nenávidět a zabíjet, dokud nepřijmete islám“ – výrok, který byl vyslovený v souvislosti s útoky v Paříži

Včerejší výročí pařížských útoků – a především toho nejkrvavějšího, z klubu Bataclan – je připomínáno o to víc, že souběžně probíhá i soud s vrahy či jejich komplici. Jde o největší soudní proces v poválečné historii Francie. O proces, kterého se účastní jen jediný z vrahů – Salah Abdeslam. Ostatní jsou již po smrti, ovšem, jak se později ukázalo, tak měli i spoustu kompliců, kteří jsou nyní dalšími obžalovanými. Ještě víc je pak žijících obětí – tedy těch, kdo řádění muslimů přežili a mohou tak o masakrech vypovídat.

Nejvíce pozornosti je samozřejmě obráceno na Salaha Abdeslama a jeho výpovědi. Pokud tedy vůbec vypovídá, většinou totiž mlčí. Neuznává francouzský soud, jediným soudním systémem, který uznává jak on, tak ostatní muslimové, je výhradně šaría. Jak zdůraznil i Abdeslam před soudem, tak právě džihádisté a teroristé jsou ti správní muslimové. To si zřejmě myslí i miliony muslimů, kteří před šesti lety útoky slavili. Včetně muslimů, žijících v Evropě. Ovšem právě všichni evropští muslimové jsou džihádisté, už jen svojí přítomností v zemi bezvěrců projevují snahu o její islamizaci.

Ve Francii se nyní začali dotazovat na hlavní motivaci útoků. Jde skutečně „jen“ o pomstu za okupační mise? Muslimové přece vyvražďují nemuslimy v islamizovaných asijských zemích i v Africe, ženy pak zpravidla násilně konvertují. Ne proto, že by na ně nemuslimové útočili, ale jen proto, že je třeba zemi plně islamizovat a nemuslimů se zbavit. V islámských zemích, kde zůstávají poslední zbytky nemuslimů, dochází k násilným konverzím prakticky každodenně. A přesně totéž připravují muslimové i pro Evropu.

Jaké jsou tedy hlavní motivace útoků v Evropě? Útočili by muslimové i v případě, že by se evropské země neúčastnily okupačních misí?

Byla Francie napadena za to, co znamená, nebo kvůli svým vojenským intervencím v Iráku a Sýrii proti organizaci Islámský stát (IS)? Tato otázka se prolíná procesem útoků ze 13. listopadu od jeho začátku. Dotaz byl vznesen 15. září, šestý den slyšení, hlavnímu obviněnému: Salahu Abdeslamovi. Ten odpověděl: „François Hollande říká, že bojujeme proti Francii a vašim hodnotám a abychom vás rozdělili. To je zjevná lež. Když se François Hollande rozhodl zaútočit na ISIS, dobře věděl, že jeho rozhodnutí zahrnuje rizika.“

Dne 28. října byl v soudní síni odvysílán zvukový úryvek z diktafonu jednoho z diváků z Bataclanu, který zaznamenal dvě a půl hodiny masakru v Bataclanu. Mezi dvěma výstřely byl slyšet terorista, který ospravedlňoval útoky: „Proč to děláme? Bombardujete naše bratry v Sýrii, v Iráku. Můžete zaútočit jen na svého prezidenta, Françoise Hollanda.“

Nezpochybnitelné důkazy ovšem hovoří proti tomu, že by útoky přímo souvisely s intervencí v Sýrii.  Jak zaznělo u soudu: „Data jsou pro proces velmi důležitá. První úder zasáhl džihádisty v Sýrii až 27. září 2015, komando se zorganizovalo dávno předtím. Je prokázáno, že útoky byly připravovány od konce roku 2014.“

Kromě chronologie událostí je to nepochybně samotný ISIS, který dává nejlepší odpověď na otázku, jaký byl hlavní motiv útoků. V červencovém čísle svého propagandistického časopisu Dabiq v roce 2016 skupina publikovala článek s názvem „Proč vás nenávidíme, proč s vámi bojujeme“. Po vyjmenování několika ospravedlnění útoků na Západ text skončil tímto vysvětlením:

„Je důležité si uvědomit, že i když někteří tvrdí, že vaše zahraniční politika je původem naší nenávisti, tato příčina je druhořadá. Ve skutečnosti, i když nás přestanete bombardovat, budeme vás i nadále nenávidět, protože hlavní příčina této nenávisti se nezastaví, dokud nepřijmete islám. „

Byl to ovšem nejen ISIS, ale v Evropě nyní převládající Hizb ut Tahrir, kdo přikázal muslimům v Evropě ukončit velké koordinované útoky a přejít k ojedinělým útokům tzv. „osamělých vlků“. Tyto útoky jednorázově nezabijí mnoho lidí, ovšem pokud sečtete počet jednotlivých obětí muslimů po celé Evropě, tak zjistíte, že se v průběhu roku vyrovnají počtu obětí jednoho velkého útoku. Ale Evropané mají pocit, že k útokům nedochází.

Džihád, který nyní probíhá v Evropě, není džihád mečem, ten by byl v současné době zcela kontraproduktivní. V Evropě  nenajdete zemi, kde by politická reprezentace nepodlézala muslimům. Těm tak stačí kolaboranti ve vládách, ale především přímo v EU. Evropané jsou natolik hloupí, že si tyto kolaboranty dobrovolně volí. A mnozí hodí hlas i muslimům, kteří mohutně infiltrují zavedené strany. Muslimové tak nepotřebují velké útoky, jako byl Bataclan. K těm se vrátí teprve tehdy, kdy budou přesvědčeni o tom, že se jim vyplatí džihád mečem, tedy až budou v Evropě v dostatečném počtu.

Proč by k němu však zatím přistupovali, když Evropané se zatím islamizaci nijak nebrání?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout