Firma Decathlon odstranila z prodejen v Calais a okolí čluny, které užívají invazisté k cestě do Velké Británie

Velká Británie zažívá v posledních týdnech rekordní invazi, na níž zřejmě zareagovali i ve Francii. Právě včera došlo k likvidaci tábora, který sloužil jako jakási „čekárna“ na cestu do vysněné Británie, což samozřejmě pomůže možná jen na nějakou dobu, neboť je jen otázkou času, než si ilegálové založí někde opodál tábor nový.  V táboře  oblasti Auchan v Grande-Synthe bylo aktuálně ubytováno 1500 lidí a hrozilo, že se změní v další „Džungli“, což byl nechvalně známý – před časem zrušený –  tábor v Calais.

K iniciativám, které mají omezit cesty invazistů od Velké Británie na člunech, se nyní přidala i firma, která prodává sportovní náčiní, odstraněním člunů, využívaných k cestám do Británie, ze své nabídky v obchodech na severu Francie…

Nákup kajaků již nebude možný v obchodech Decathlon v Calais a Grande-Synthe, poblíž Dunkirku (sever). Značka se prý chce vyhnout zneužívání předmětů, které jsou určeny ke sportovnímu využití, pro ohrožení lidí, kteří je používají pro přeplutí kanálu La Manche.

Tyto položky mohou sloužit jako lodě k překročení kanálu, což podle společnosti naznačuje, že to není účel, pro který se čluny primárně prodávají. Značka, specializující se na sportovní zboží, odůvodňuje toto odstranění tím, že jsou používány pro účely, při nichž mohou být ohroženy životy lidí, kteří je používají jako součást přechodu. To znamená, že rozhodnutí bylo učiněno v obchodě a schváleno společností.

Společnost dodává, že tyto kajaky zůstávají k dispozici k prodeji online a v jiných obchodech a upřesňuje, že produkty, které zvyšují bezpečnost na moři, jako jsou vesty, vesla nebo tepelná ochrana, budou vždy k dispozici k prodeji v obou inkriminovaných obchodech – tedy v Calais a Grande-Synthe.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout