Itálie: 14letá dívka byla opakovaně brutálně zbita jen proto, že odmítá nosit burku

Itálie: 14letá dívka byla opakovaně brutálně zbita jen proto, že odmítá nosit burku

Samozřejmě se jedná o dívku z muslimské rodiny, která do Itálie přivandrovala, přičemž dcera – podobně jako mnoho dalších mladých dívek  – se snaží zapadnout do většinové, tedy italské společnosti. Vše je o to horší, že její rodina, která by se zřejmě mnohem lépe vyjímala v Saúdské Arábii, dceru nutí nosit burku, tedy oděv, kterým se žena může dívat jen skrze otvory pro oči.

Dcera ovšem odmítá být chodícím odpadkovým pytlem, což její rodina – tedy rodiče i bratr – nesli velice nelibě…

Byla zmlácena, protože odmítla nosit burku. Tentokrát se však 14letá dívka, která žije se svou rodinou v italské Ostii, rozhodla incident nahlásit.

Stalo se to v sobotu odpoledne, když bangladéšská dívka poté, co odmítla nosit tradiční islámský ženský oděv, který pokrývá celé tělo, včetně hlavy, s výjimkou štěrbiny pro oči, byla zbita svým starším bratrem. Ale když dorazila na policii v Ostii, ohlásila, že byla i dříve terčem dalších útoků,  vždy byla brutálně zbita proto, že se nechtěla přizpůsobit islámské kultuře. Bil ji především její bratr a matka.

Římská prokuratura pro mladistvé zahájila vyšetřování pro napadení a špatné zacházení. Dívka byla nejprve převezena do nemocnice Grassi, kde jí bylo diagnostikováno poranění hlavy, a poté byla převezena do zařízení s ochranou na utajovaném místě.

Místní a národní politici bránili mladou ženu a to, co se stalo, odsoudili.

Otázka ovšem je, co bude s její rodinou. Pokud nebudou rodiče a bratr deportováni, bude mladá dívka nucena se po zbytek života před svými příbuznými skrývat. A to i v případě, že má nějaké další příbuzenstvo v Itálii nebo jinde v Evropě. Vzhledem k tomu, že z jejich pohledu pošpinila jejich „čest“, musí být náležitě potrestána.

Podobných případů je v islamizovaných zemích Evropy mnoho, jenže často si příbuzní neposlušnou dceru, sestru či sestřenici dohledají a pak předvedou „spravedlnost“ přesně podle práva šaría. Zločiny ze cti, před nějakými dvaceti lety ještě poměrně vzácné, se tak stávají v Evropě již zcela běžnou kriminální činností…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.