DŮLEŽITÉ!! Evropský parlament ve čtvrtek legalizoval ekonomickou migraci – jak kdo hlasoval?

DŮLEŽITÉ!! Evropský parlament ve čtvrtek legalizoval ekonomickou migraci – jak kdo hlasoval?

Možná si ještě pamatujete na nedávný článek, v němž jsem upozornila na další snahu EU uzákonit legální ekonomickou  migraci pod pláštíkem nutnosti náboru nových – i zcela nekvalifikovaných – pracovních sil ze zemí mimo EU. Legalizace je mimo jiné zdůvodněna i stárnutím evropské populace, takže dokument už se vlastně ani netají tím, že EU slouží mimo jiné i k výměně obyvatel. Místo podpory porodnosti mladých Evropanů chce EU dovážet Afričany a Araby.

Jak jste si mohli přečíst už v předchozím článku, tak s návrhem na legalizaci migrace mladých cizinců přišla Iráčanka, která v EP zastupuje Švédsko. Má tedy již samozřejmě švédské občanství. To, že se vše děje pod pláštíkem zajištění pracovních sil v situaci, kdy Itálii a Španělsko sužuje obrovská nezaměstnanost mladých, snad hovoří za vše. A EU samozřejmě zároveň využívá faktu, že je pozornost většiny Evropanů v těchto dnech odváděna ke covidu.

Očekává se, že Evropská komise do ledna předloží návrhy na usnadnění legální ekonomické migrace, aby se vyrovnala s problémem stárnutí populace a nedostatku dovedností.

Poslanci Evropského parlamentu přijali ve čtvrtek 497 hlasy pro, 160 proti a 38 se zdrželo legislativní iniciativní zprávu o legální ekonomické migraci. V tomto textu podporují vytvoření fondu talentů na základě   stávajícího portálu EURES , který by propojil uchazeče ze třetích zemí se zaměstnavateli se sídlem v EU, aby se snížil nedostatek pracovních sil v členských státech.

Parlament požaduje ambiciózní systém přijímání pracovníků s nízkou a střední kvalifikací ze třetích zemí a také rámec pro uznávání dovedností a kvalifikací. Legální migrace podnikatelů do EU by měla být usnadněna prostřednictvím evropského systému přijímání pro vstup a pobyt lidí, kteří si přejí zakládat podniky  a pro vysoce mobilní pracovníky, jako jsou umělci a kulturní profesionálové. Poslanci chtějí, aby Komise vytvořila pětileté vízum pro více vstupů, které by umožňovalo návštěvy po dobu až 90 dnů v roce.
Poslanci požadují revizi  platných pravidel  pro státní příslušníky třetích zemí, kteří jsou dlouhodobě pobývajícími rezidenty, aby jim bylo umožněno usadit se v jiném členském státě ode dne vydání jejich povolení za podobných podmínek, jaké se již vztahují na občany EU. Počet let potřebných k získání evropského povolení k dlouhodobému pobytu by se měl snížit z pěti na tři, neevropští cizinci tak získají dlouhodobý pobyt rychleji než dosud.

Včera přijatá zpráva rovněž vyzývá ke zjednodušení postupů podávání žádostí, zejména u víz, ve  stávajících právních předpisech o jednotných povoleních . To by umožnilo podávat žádosti o azyl jak v rámci členského státu – pokud má žadatel platné povolení k pobytu – tak ze třetí země.

Poslanci navíc navrhují změnit  stávající pravidla  pro sezónní pracovníky, aby mohli být nezaměstnaní po dobu až tří měsíců – za účelem hledání nového zaměstnání –, aniž by jim bylo odebráno stávající povolení.

Europoslankyně  Abir Al-Sahlani  (Renew Europe, Švédsko), řekla: „Evropa se potýká s demografickými a ekonomickými problémy. Abychom těmto výzvám čelili a zajistili, že Evropa bude silná a konkurenceschopná, potřebujeme ekonomickou migraci. Je to fakt. Musíme zatraktivnit pro ekonomické migranty usazování v Evropě a musíme dát systém do pořádku a zajistit, aby byla dodržována pravidla.“

Snad netřeba podotýkat, že si takto může pozvat zaměstnance kdejaká neziskovka, jednoduše kdokoli, kdo muslimskou invazi dlouhodobě podporuje. Ti naši europoslanci, kteří hlasovali pro nebo se zdrželi, otevřeně podpořili legalizaci prakticky každého Afričana, neboť pracovní příležitosti se vztahují i na zcela nekvalifikované práce.

Většina tzv. „zaměstnanců“ si samozřejmě přiveze i své rodiny, jejich manželky budou na dávkách, jak je to u muslimek běžné a děti se většinou přidají ke stávajícím gangům. Jisté je, že mnozí „zaměstnanci“ při první možné příležitosti zmizí do nějakého ghetta a pracovní místo zůstane opět volné, Evropa však bude zase o stupínek víc islamizována. A především, průmyslová revoluce 4 již předpokládá výrazně menší potřebu pracovních sil, takže nedostatek zaměstnanců bude spíš krátkodobou záležitostí. V krizi se navíc bude více šetřit, méně konzumovat a tedy i méně vyrábět.

Jisté je nakonec i to, že ten, kdo již do Evropy jednou přijde, se domů nevrátí. A právě s tím EU počítá. Každopádně ze strany Bruselu jde o další způsob, jak urychlit výměnu obyvatel.

A jak kdo hlasoval z našich europoslanců??

PRO – Niedermeyer (TOP09/STAN), Polčák (TOP09/STAN), Zdechovský (KDU), Šojdrová (KDU), Maxová (zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti)

PROTI – Tošenovský (ODS), Vrecionová (ODS), Vondra, (ODS), Zahradil (ODS), Blaško (SPD), David (SPD), Konečná (KSČM)

ZDRŽELI SE – Pospíšil (TOP09), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Kovařík (ANO), Knotek (ANO), Hlaváček (ANO)

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 4.6]

3 thoughts on “DŮLEŽITÉ!! Evropský parlament ve čtvrtek legalizoval ekonomickou migraci – jak kdo hlasoval?

  1. V podstate išlo iba o formalitu, pretože aj „národno-konzervatívne“ vlády Maďarska, Poľska, Slovinska /o Rakúsku a Taliansku škoda aj hovoriť/ už dávno prijímajú ekonomických migrantov doslova denne a vo veľkých masách. A. samozrejme, odmietajú vystúpenie z EÚ. Neexistuje dnes európska krajina /ani Grécko/, ktorá by mala nejako extrémne striktnú imigračnú politiku. Ešte aj v Bielorusku pôsobí už roky množstvo zahraničných športovcov, často aj s miestnym občianstvom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout