Německé město Raunheim si již muslimové převzali, je jich tam víc, než Němců (video)

Německé město Raunheim si již muslimové převzali, je jich tam víc, než Němců (video)

Podobných měst bude po celé Evropě stále víc, zatímco původní obyvatelstvo bude mít stále méně prostoru. Na muslimy převzatých územích postupně původní obyvatelstvo zcela zmizí. Tímto způsobem se islamizují další a další města a časem i celé lokality.

I přesto, že již reálně dochází k převzetí jednotlivých území muslimy, původní obyvatelstvo reaguje s podvolením, jaké ostatně muslimové od podřadných káfirů očekávají. Nechávají se dál vytlačovat z území, kde po staletí žili jejich předkové. A samozřejmě si zde zavádí i svá vlastní pravidla.

Iniciativa města Kolín nad Rýnem povolit svým mešitám šířit  veřejné svolávání k modlitbě,  inspiruje další obce v Severním Porýní-Vestfálsku. To je případ  Raunheimu , malého města s 11 000 obyvateli na předměstí Frankfurtu. Od 11. listopadu je také zde oficiálně povoleno halekání muezzina a to jednou týdně každý pátek. Volání muezzina bylo povoleno  rozhodnutím zastupitelstva obce, které opatření schválilo téměř jednomyslně. 

„Muslimové, kteří tvoří největší skupinu obyvatel v Raunheimu, jsou tak postaveni na roveň křesťanům,  “ vysvětluje sociálnědemokratický starosta Thomas Jühe.

Podle městské rady je výzva k modlitbě slyšet každý pátek od jara 2020. V souvislosti s pandemií Covid-19 a souvisejícími omezeními kontaktu muslimské komunity ve městě úspěšně požádaly, aby tato veřejná výzva byla povolena. Starosta vysvětlil, že zastupitelstvo se rozhodlo toto zmocnění formalizovat, protože volání muezzina bylo pouze tolerováno. Thomas Jühe upřesňuje, že tato iniciativa nevyvolává v jeho městě, které má dvě mešity, žádné kontroverze. „Mešity se podílely na organizaci očkování proti covid-19, dárcovství krve a jsou aktéry mezináboženského dialogu ,“ pochlubil se.

Raunheim má velkou muslimskou komunitu z Turecka a Maroka, muslimové jsou v populaci obce zastoupeni ze 60 %.

„ Žije tu 120 národů, “ vysvětluje starosta města: „ Samozřejmě rozhodnutí zahrnuje také skutečnost, že s více než 6 000 muslimy v populaci jich je zde asi o 1 000 více než křesťanů. “

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Německé město Raunheim si již muslimové převzali, je jich tam víc, než Němců (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.