Itálie: „Allahu akbar!“ Egypťan pobodal popeláře a policistu, údajně nejde o terorismus (video)

Itálie: „Allahu akbar!“ Egypťan pobodal popeláře a policistu, údajně nejde o terorismus (video)

Křičí-li muž s nožem či jakoukoli jinou zbraní v ruce ono již obligátní „Allahu akbar“, pak je to pro kolemjdoucí jasný povel k úprku.  Každému je jasné, že se jedná o vyznavače „náboženství míru“ , stejně jako je jasné, že se dotyčný zrovna nehodlá přátelit. Útoky ve jménu Alláha jsou pak zpravidla považovány za teroristický akt, ovšem stále častěji tomu tak je výlučně v hlavách původních Evropanů, řadových občanů. Ne tak v hlavách těch, jejichž úkolem je starat se o spravedlnost.

Dvaatřicetiletý Egypťan bez domova zranil v italské Piacenze popeláře a policistu: naštval ho příkaz k deportaci. Závěr vyšetřovatelů: žádné teroristické vazby.

Všechno se stalo během pár minut, kolem 2. hodiny ranní. Podle počáteční rekonstrukce vyšel egyptský občan z boční ulice na náměstí Piazza Cavalli a s nožem v ruce křičel „Alláhu Akbar“, zatímco ho policie pronásledovala. Aby udržel policii dál, údajně vzal jako rukojmí 53letého popeláře, který dokončoval noční směnu s kolegou. Dělník byl údajně pobodán čepelí do hýždí, a když se snažil bránit, byl zraněn na ruce a po útoku měl zlomené žebro. Musel být převezen do nemocnice, když se policistům konečně podařilo útočníka zneškodnit. Jeden policista byl také zraněn nožem během odzbrojování Egypťana.

Podle policistů se nejednalo o teroristický incident, ale o násilí jednotlivce. Protagonistou útoku je 32letý egyptský občan, který má záznam v trestním rejstříku a nemá pevnou adresu. Před třemi dny už byl zatčený za násilí a odpor, když napadl hlídkové auto na okraji města a kopl do několika zaparkovaných aut. Hlavní líčení se mělo konat v nejbližších dnech. Kromě toho byl předmětem příkazu k deportaci podepsaného policejním náčelníkem v Piacenze. Po událostech halloweenské noci byl zatčen za pokus o vraždu a uvězněn. Bude také pohnán k odpovědnosti za přitěžující zranění, bodná zranění, násilí a odpor vůči veřejným činitelům.

Epizoda, která se odehrála v centru Piacenzy, oživila debatu o bezpečnosti ve městech. Liga reagovala rozhořčeně a spojila protagonistu incidentu s politikou přijímacího řízení v Itálii. „Ti, kteří unikají válce a přicházejí sem pracovat a integrovat se, jsou naši bratři. Ti, kteří chtějí šířit nenávist a násilí, musí najít neprůchodnou zeď. Moje solidarita a solidarita Ligy všem obyvatelům Piacenzy, policii a dvěma zraněným lidem. Nyní, bezodkladně, žádáme ministra vnitra o rychlý proces a okamžité vyhoštění egyptského teroristy“, prohlásila senátorka Ligy  Emilie Andrea Ostellariová. Obecní správa Piacenzy udělala hodně pro bezpečnost, s investicemi do kamerového dohledu, operace „Bezpečné školy“ a proti podvodům proti starším lidem. Toto úsilí nesmí být promarněno: Italové požadují práci a bezpečnost.

K případu se vyjádřil i poslanec Gianni Tonelli, který k práci ministryně vnitra Luciany Lamorgeseové přidal nový Damoklův meč. „Egypťan, který byl známý policii, pobodal dva lidi v Piacenze, křičel ‚Alláhu Akbar‘, zaséval paniku v centru města a bodal nožem. Přitom je známo, že byl odsouzeným zločincem a neměl žádné pevné bydliště,“ napsal v dopise. „Jak vysvětlíte popeláři, kterého zachránil jen zázrak, že byl pobodán někým, kdo měl být tisíce mil daleko? Proto jsem položil ministryni otázku. Měla by předstoupit před sněmovnu a vysvětlit, proč je tento zločinec stále v Itálii, když nesplňuje požadované podmínky. Obyvatelé Piacenzy a Italové mají právo spát v klidu.“

Níže se můžete podívat na záběry dopadení Egypťana:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: „Allahu akbar!“ Egypťan pobodal popeláře a policistu, údajně nejde o terorismus (video)

  1. Salvini je, z už mnohokrát tu spomínaných dôvodov, spolupáchateľom všetkých zločinov páchaných černochmi, Arabmi, Pakistancami, Vietnamcami, Číńanmi, Albáncami proti talianskym domorodcom. Teda aj islamizácie Talianska. Jednoznačne patrí do väzenia na dlhé roky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout