Za 9 měsíců připlulo na Kanárské ostrovy více než 13 tisíc Afričanů

Za 9 měsíců připlulo na Kanárské ostrovy více než 13 tisíc Afričanů

Cestu přes Kanárské ostrovy využívají zejména obyvatelé subsaharské Afriky, přičemž pro mnohé z nich si přijíždí lodě španělské pobřežní stráže až téměř k africkým břehům. Španělská pobřežní stráž tak podobně, jako ta italská, do značné míry supluje pašerácké neziskovky. Mnoho Afričanů však dorazí ke břehům Kanárských ostrovů i po vlastní ose, přičemž přímo na ostrově Tenerife měli ještě donedávna k dispozici i výrobnu falešných dokladů.

Podle nejnovějších údajů ministerstva vnitra do 30. září na Kanárských ostrovech na 340 lodích přistálo neuvěřitelných 13 118 nelegálních přistěhovalců z různých afrických zemí. Velká část lodí dorazila sama na pobřeží Gran Canaria, Tenerife či Lanzarote.

Někteří Z Afričanů však byli také vyzvednuti španělskými záchrannými loděmi po oznámení neziskovek v souvislosti s hledáním i míle od Kanárských ostrovů a mnohem blíže k africkému pobřeží. Posléze byli letecky přivezeni do Evropy. Do jaké míry byly lodě v tísni na moři, nebylo jako vždy sděleno.

Pro Kanárské ostrovy tento celkový počet znamená nárůst příjezdů ve srovnání s předchozím rokem s 6 124 (+6 994) o více než 114,2 procenta. Ještě zde není zahrnuto 50 mužů ze zemí jižně od Sahary, kteří dorazili na El Hierro 4.10.2021.

Dne 7.10.2021 byly u Fuerteventury objeveny další dvě lodě, na nichž připlulo celkem 112 Afričanů (99 mužů a 13 žen) ze subsaharských oblastí. Ti byli vyzvednuti Guardia Talia a záchrannou lodí Salvamar Mizar a dopraveni na ostrov.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Za 9 měsíců připlulo na Kanárské ostrovy více než 13 tisíc Afričanů

  1. Dnes a denně testosteronová tsunami, aby bylo více gangů, kriminality, znásilňování, drog, is lámu,loupeží, krádeží, vražd, šikany, mešit, zbraní, zraněných, více nákladů na jejich živení, oblékání, ubytování, zdravotní péče, více nákladů na policii a bezpečnostní služby, a na buzeraci domorodých Evropanů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout