Na Kanárských ostrovech objevili výrobnu falešných pasů pro ilegály ze subsaharské Afriky

Na Kanárských ostrovech objevili výrobnu falešných pasů pro ilegály ze subsaharské Afriky

Jak známo, tak většina ilegálů přichází do Evropy bez jakýchkoli dokladů. Ti, kteří pak mají s sebou pasy, se poměrně často prokazují falešnými doklady. Všeobecně se ví, že například ve městech, která obsadil ISIS v Sýrii, využívali pro své bojovníky skutečných originálů pasů, do nichž uvedli fiktivní identitu. S těmito pasy pak odcestovali do Evropy.

Na největším ostrově Kanárských ostrovů Tenerife byla nyní odhalena dílna na padělání pasů pro nelegální přistěhovalce. Úředníci Policía Nacional a Guardia Civil zatkli v průběhu operace 16 Senegalců. Z toho 13 žilo na Tenerife, dva další na Ibize a jeden v Gironě.

Během operace bylo prohledáno celkem deset domů, kde bylo nalezeno více než 20 falešných pasů a několik dokumentů o pasech, které již byly předány lidem ze subsaharské Afriky. Kromě toho bylo zabaveno více než 900 gramů kokainu, 1 000 tablet extáze, 90 gramů heroinu, 23 600 eur, 2 940 padělaných liber šterlinků, 77 mobilních telefonů, množství šperků a 39 vysoce kvalitních hodinek.

Odhaduje se, že až 120 ilegálů s falešnými pasy se prostřednictvím této organizace dostalo z Kanárských ostrovů do kontinentální Evropy. Výsledný zisk se odhaduje na více než 200 000 eur. Vzhledem k tomu, že operace stále probíhá, není vyloučeno další zatýkání.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Na Kanárských ostrovech objevili výrobnu falešných pasů pro ilegály ze subsaharské Afriky

  1. Nic nového pod sluncem. Jen špička ledovce, vlastně se divím, jakým omylem se to dostalo do médií.
    Člověci v plísni a podobní to měli nějak špatně ošéfované.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout