Většina Němců odmítá halekání muezzinů z mešit

Většina Němců odmítá halekání muezzinů z mešit

Je to tak ovšem skutečně? Myslím, že tento průzkum dokazuje víc, než cokoli jiného, že mnoho lidí si přeje něco jiného, než pro co hlasuje u voleb. Vždyť reálně proti halekání muezzinů hlasovalo ve volbách pouhých 10% Němců. Jde o něco podobného jako byl nedávný průzkum, podle něhož by chtěla většina Němců ukončit politiku otevřených hranic, přitom většina volila pravý opak a politika otevřených hranic je již v této zemi realitou.

Podle průzkumu výzkumného ústavu Civey, který byl proveden jménem Bonner General-Anzeigers, velká většina Němců odmítá, aby mešity v zemi vysílaly výzvu k modlitbě.

Organizace položila respondentům následující otázku: „Mělo by být podle vašeho názoru volání muezzinů, které vyzývá muslimy k modlitbě, v Německu stejně běžné jako křesťanské církevní zvony?“ Výsledky ukazují, že 76 procent respondentů odpovědělo na otázku „ne“.

Ve srovnání s tímto počtem odpovědělo 18 procent respondentů „ano“ a 6 procent nemělo na toto téma žádný názor (lze předpokládat, že k oněm 18% patří zejména Turci či Arabové).

V členění podle věkových skupin byly znatelné rozdíly v odpovědích. Ve věkové skupině mezi 50 a 64 lety 80 procent respondentů odmítlo muslimské volání k modlitbě, které bylo nedávno v Kolíně nad Rýnem schváleno jako  legální na dobu dvou let. Na druhou stranu skupina mezi 18 a 29 lety byla nejvstřícnější, podporovaná 23 procenty (což ovšem odpovídá demografickému složení, kdy jsou v nejmladší generaci mnohem víc zastoupeni muslimové).

Muslimové obvykle vysílají výzvu k modlitbě přes reproduktory, které lze slyšet v okolní komunitě.

Odpovědi se lišily také ohledně stranických preferencí. Zatímco v Německu výzvu k modlitbě odmítlo přes 90 procent voličů AfD, více než 40 procent voličů Zelených ji podpořilo.

Od minulého týdne, kdy Kolín nad Rýnem zahájil pilotní projekt mešit s cílem vyhlásit výzvu k modlitbě ve vybraných mešitních komunitách, sílí kritika tohoto rozhodnutí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Většina Němců odmítá halekání muezzinů z mešit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout