Berlín chystá dalších 1200 míst pro ubytování ilegálů

Berlín chystá dalších 1200 míst pro ubytování ilegálů

Berlínská vláda tak vlastně jen plní svůj program, neboť strany, které Berlínu vládnou, jsou tytéž multikulturní strany, které podporují neomezenou muslimskou invazi do Evropy. Plány Zelených přemístit 200 milionů tzv. „klimatických uprchlíků“ do roku 2030 tak mohou být postupně realizovány..

Berlínský senát oznámil, že do poloviny listopadu poskytne 1200 nových míst pro migranty. „Chceme zajistit, aby byli ubytováni i lidé, kteří přijedou do Berlína a požádají o azyl,“ řekla v úterý německé tiskové agentuře (DPA) sociální senátorka Elke Breitenbachová (Die Linke).

Město mimo jiné plánuje obnovit dvě kontejnerové vesnice ve čtvrtích Marzahn a Lichtenberg, které již byly využívány k ubytování invazistů během invaze v letech 2015/16. Pro projekt byly také vybrány dvě nové budovy v Neuköllnu a zrekonstruovaný komplex budov v Berlíně-Mitte.

„Nedávno jsme měli více než 1000 nové příchozích měsíčně,“ uvedl v úterý mluvčí Státního úřadu pro záležitosti uprchlíků (LAF). V posledních měsících jich bylo vždy v průměru 400 až 500. „Očekáváme, že tato dynamika bude pokračovat.“

Obecní úřad Marzahn-Hellersdorf v pondělí oznámil plánovanou reaktivaci kontejnerové osady, obyvatelé již byli informováni informačními brožurami o nadcházejících změnách. Kromě toho chtějí obnovit kontakty, které vznikly v letech 2015/16 mezi úřady a občanskou iniciativou s cílem lépe pečovat o nově příchozí.

Do září 2021 již dorazilo více migrantů než za celé období loňského roku. Podle údajů LAF je v současné době v Berlíně kolem 20 000 žadatelů o azyl. V současné době je k dispozici pouze dalších 800 míst. Většina lidí je ubytována ve třech východoberlínských čtvrtích Lichtenberg, Pankow a Marzahn-Hellersdorf.

Většina pochází ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku. Zvýšil se však také počet cizinců přicházejících ze zemí východní Evropy, jako je Severní Makedonie, Moldavsko a Gruzie.

Polsko poslalo více vojáků k hranicím s Běloruskem. V regionu bylo rozmístěno 6000 vojáků. To je dvakrát více než o víkendu. Vojáci mají za úkol podporovat pohraniční policii při střežení pohraničního opevnění. Jen v pondělí bylo podle Blaszczaka 612 pokusů o nelegální vstup.

K uvedenému jen podotýkám, že Berlín stále ožehavěji trápí bezdomovectví vlastních lidí, často důchodců, kteří si nemohou dovolit platit drahé nájmy O ty se však berlínské vládě nijak pečovat nechce…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Berlín chystá dalších 1200 míst pro ubytování ilegálů

  1. Bulvárny server Pluska s odvolaním sa na agentúru DPA informuje,že traja „mladíci“ /rozumej moslimovia/ zavraždili v Haagu nevinného bezdomovca. Hodili ho pod električku. Síce ich umiestnili do väzby, ale pochybujem,že dostanú spravodlivý trest. Podobné „incidenty“ sa už vo „vyspelej“ Európe dejú prakticky denne, ale aj tak by som privítal podrobnejší článok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout