Protesty a blokády v Itálii dnes pokračují už 6. den, násilí fašistické vlády se stupňuje, v sobotu vyrazí do ulic miliony lidí (videa)

Protesty a blokády v Itálii dnes pokračují už 6. den, násilí fašistické vlády se stupňuje, v sobotu vyrazí do ulic miliony lidí (videa)

Situace v Itálii se v posledních dnech – zejména v pondělí a v úterý – značně vyhrotila. Pro neznalé připomínám, že od pátku platí zákon, podle něhož nesmí neočkovaní prakticky nikam, tedy ani do zaměstnání, nicméně v celé zemi jde o 30% obyvatel. Těm není umožněno si vydělávat na živobytí. Ovšem výjimku mají přistěhovalci, po nichž nikdo tzv. „zelený pas“ nepožaduje.

Od pátku tak nonstop protestují v ulicích měst lidé, kterým není povoleno chodit už ani do práce. Po celou dobu jsou blokovány i velké přístavy – Terst, Janov či Ancona. Postupně se přidávají další města, kamiony blokují dopravu a Itálie je víceméně ochromena. Třetina obyvatel nemá od pátku přístup do zaměstnání.

Vláda sahá ke stále ostřejším prostředkům, proti demonstrantům používají slzný plyn, obušky a vodní děla.

V Terstu je již skoro týden ochromen provoz přístavu, i když byly proti lidem použity již všechny výše uvedené prostředky a řada demonstrantů byla díky brutalitě policie zraněna, Italové se nevzdávají a Terst, asi nejdůležitější italský přístav, stále paralyzují.

Podobně je na tom i jihoitalský přístav Ancona, kde stávkující zaměstnanci vyzývají další občany, aby přišli a pomohli přístav blokovat.

Terst vyzývá, aby v sobotu přišli další demonstranti, výzva je namířena i na ostatní Evropany, u nichž zavedení podobně fašistických regulí reálně hrozí. Pokud tedy máte možnost, sami můžete Italy v sobotu v Terstu podpořit.

Je jisté, že Italové protestují i za ostatní země, které jdou podobnou cestou. Lze předpokládat, že k témuž opatření časem sáhne Německo, Rakousko se k tomu reálně  chystá a naše vláda jistě nezůstane příliš pozadu.

Italové se ptají policistů, proč poslouchají vládu a nepřidají se k nim:

Také v Janově se dnes bude protestovat již 6. den, také tento přístav je paralyzován:

V Janově – na rozdíl od Terstu – policisté podpořili demonstrující. „Vydržte,“ říká jim jeden z policistů:

V sobotu budou demonstrace na náměstích po celé Itálii a opět připomínám, že Italové zvou i ostatní Evropany, kteří nesouhlasí s politikou apartheidu, která se v Itálii zavádí a zřejmě se bude dřív či později praktikovat i jinde.

Podle nového nařízení vlády navíc mohou zaměstnavatelé vyměnit neočkované Italy za úplně stejně neočkované cizince, po nichž se žádný zelený pas – a tedy ani očkování – nepožaduje.

Zde jde o jasnou segregaci nejen na základě očkování, které je jinak stále prezentováno jako „dobrovolné“, ale také na základě původu. Pokud by tak měl nějaký Afričan zájem o práci Itala, který nesmí do zaměstnání, protože není očkován, může jeho místo zaujmout i přesto, že on sám také očkován není. Ostatně, denně připlouvají do země další a další invazisté z Afriky a nikdo po nich žádné doklady nechce a to nejen cestovní pas, ale ani ten zelený.

Otázka je, zda budou mít Afričané, kteří se válí doma na dávkách a přivydělávají si prodejem drog či kočující rumunští cikáni, živící se drobnými krádežemi, o nabízenou práci zájem.

Každopádně budu i nadále situaci v Itálii, o níž nás mainstream vůbec neinformuje, sledovat a průběžně zde zveřejním informace o tom, jak protesty pokračují. V každém případě je nyní italská vláda, která vyřadila z jakéhokoli života třetinu svých obyvatel, případem pro další evropské vlády, které podobným způsobem inklinují k fašismu. Ostatně, všichni víme, odkud původně fašismus vzešel…

A nakonec, demonstranti z Terstu potvrzují, že i další země EU poslaly své policisty na pomoc těm italským. Zřejmě se očekává, že italští policisté odmítnou nadále zasahovat proti vlastním lidem. Špinavé práce se tak ujmou jiní…

Už chápete, proč chce EU vlastní armádu??

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “Protesty a blokády v Itálii dnes pokračují už 6. den, násilí fašistické vlády se stupňuje, v sobotu vyrazí do ulic miliony lidí (videa)

  1. Keby sa aspoň Salviniho podarilo za jeho nespočetné zločiny /načo ich pripomínať? Už som o nich písal mnohokrát/ postaviť pred súd a zatvoriť do väzenia, milióny prostých Talianov by si vydýchlo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout