Tunisan vnikl do katedrály Notre Dame, plival, nadával arabsky a napadal faráře

Ve Francii je denně zapálen či poničen alespoň jeden kostel. Tyto svatostánky jsou v nemilosti muslimů nejen zde, ale prakticky na každém území, které již muslimové považují za dobyté. Právě katedrála Notre Dame je terčem vandalů relativně často, ostatně, ve Francii snad nikdo nevěří oficiální verzi požáru této významné sakrální památky. Vždyť muslimové tento požár slavili nadšeně jak v ulicích, tak na sociálních sítích.

Šestadvacetiletý muž se v pondělí večer protlačil do baziliky Notre-Dame v Nice (Alpes-Maritimes), vyhrožoval faráři, plival na podlahu a křičel slova arabsky. Obviněného, který pobývá nelegálně ve Francii, policie krátce nato zatkla.

Klid v bazilice Notre-Dame v Nice narušil muž v pondělí večer kolem 18:00. Muž vstoupil do budovy a začal křičet arabským jazykem, podle orgánu obeznámeného s vyšetřováním. Plival na podlahu a pak  zmizel. Muž se vrátil asi o deset minut později. Tentokrát vyhrožoval.

„Farář, který byl informován o předchozím incidentu ze strany vetřelce, konfrontoval podezřelého, když Tunisan začal křičet arabsky a plivat na zem. Muž byl velmi výhružný, proto se farář rozhodl stisknout nouzové tlačítko,“ uvedl svědek. Policie byla okamžitě upozorněna. Když se podezřelý dozvěděl, že byla přivolána policie, rozhodl se uprchnout. V tomto okamžiku údajně farářovi znovu vyhrožoval gesty. Ten se rozhodl sledovat podezřelého po ulici, zatímco měl policii na svém mobilním telefonu.

Muž byl zatčen policií na Avenue Jean-Médecin, nedaleko baziliky. Muž se zatčení nebránil a byl vzat do vazby. Šestadvacetiletý tuniský státní příslušník, který pobýval nelegálně na francouzském území, požil alkohol. Předtím byl policii neznámý. Farář se rozhodl podat stížnost a bylo zahájeno vyšetřování.

Téměř před rokem, 29. října 2020, byli při útoku v bazilice v Nice zabiti tři lidé. Útočník byl zastřelen a následně zatčen policií. I proto podobné incidenty nebere francouzská policie na lehkou váhu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout