Belgie: Takto zbili muslimové 15letého nemuslima, který se zamiloval do čečenské dívky

Belgie: Takto zbili muslimové 15letého nemuslima, který se zamiloval do čečenské dívky

Zatímco muslim si může najít nemuslimskou ženu, tak muslimka nikdy nesmí na nemuslima ani pohlédnout. Podle islámu totiž vždy záleží na tom, jakého vyznání je muž, takže zatímco žena, která si vezme muslima, se automaticky stává muslimkou, tak muslimka, která si najde nemuslima, je tímto odpadlicí. A v islámu je za odpadlictví vyhlášena fatva, což podle práva šaría znamená trest smrti.

Mnohé muslimky, které si najdou nemuslimského partnera, jsou proto zavražděny členy své vlastní rodiny (rodiči, bratry, bratranci) a pomstě v rámci zločinu ze cti často neujde ani nemuslim, který se do muslimky zamiloval.

V pondělí kolem 16:30 byl Ethan Stilmant, 15letý chlapec z Namuru, napaden čtyřmi osobami. Podle jeho otce je důvodem tohoto násilí skutečnost, že jeho syn chodil s mladou dívkou čečenského původu. Což je samozřejmě pro rodinu dívky neakceptovatelné. Státní zastupitelství v Namuru potvrzuje, že se jedná o zločin ze cti.

Od pondělí je hospitalizován na klinice Sainte-Élisabeth. Naštěstí není v nebezpečí života, navzdory mnoha ranám, které dostal.

Jeho otec Patrick popisuje útok na svého syna:

„Vysadil jsem ho za stanicí Namur kolem 16:00, aby se mohl sejít se svým příbuzným. Měli sraz před místem, které se nachází na stanici Place de la, “ začíná. Ale než přijel Ethanův příbuzný, objevili se dva mladí muži.

„Ve skutečnosti to byli dva chlapi čečenského původu. Vadí jim Ethan, protože chodil s Čečenkou. A pro některé rodiny v této komunitě je nepřípustné, když s jejich dívkami flirtuje někdo jiné národnosti.

Takže tihle dva chlapi vzali jeho telefon a přinutili ho, aby je následoval do Citadely. Ale když procházel Louise-Marie Park, přidal se k nim další teenager. A po cestě dorazil čtvrtý člověk. Odvedli ho na odlehlé místo avenue Jean v Namuru, na ulici, která vede nahoru k Citadele. Tam čtyři jedinci zbili mého syna. Někteří ho drželi a jiní ho bili. Ethan si myslí, že to trvalo nejméně hodinu. V každém případě má pohmožděniny po celém těle a na obličeji.“

Státní zastupitelství v Namuru bylo o skutečnostech informováno. „Tohle je násilný útok. Případ byl vyšetřován pro vydírání a úkladné napadení. Je to zločin z pomsty, ti lidé se znali. Útočníci pak utekli. Mladý muž podstoupil několik vyšetření. Zatím nebyly odhaleny žádné významné problémy. Ale stále čekáme na výsledky vyšetření oftalmologa a ORL.“

Je třeba poznamenat, že dvě osoby již byly zatčeny: „Doufám, že ostatní budou zatčeni. Protože nemůžeme tolerovat, aby byl zmlácen teenager jen proto, že rodina nesouhlasí s tím, že jejich příbuzná chodila s někým jiné národnosti,“ uzavírá.

K uvedenému jen dodávám, že nešlo ani tak o národnost, jako o to, že mladík není muslim….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Belgie: Takto zbili muslimové 15letého nemuslima, který se zamiloval do čečenské dívky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout