Jen ve Stockholmu je 52 muslimských zločineckých gangů, stále častěji jsou jejich členy děti

Jen ve Stockholmu je 52 muslimských zločineckých gangů, stále častěji jsou jejich členy děti

Už nejen velká švédská města opanovaly muslimské gangy, přičemž území, které ovládají, se rok od roku rozrůstá. Útoky těchto gangů jsou na každodenním pořádku, přičemž jejich stoupající počty jsou plně v souladu s šířící se islamizací země. Ve Švédsku dokonce – zřejmě ze strachu z toho, co by se zjistilo, – zrušili i pravidelné sčítání obyvatel, které by zřejmě ukázalo, že Švédové jsou již téměř přečísleni.

Policie zveřejnila nový průzkum zločineckých sítí ve Stockholmu. Průzkum ukazuje, že míra násilí se zvyšuje a gangy jsou stále násilnější, jak sítě rekrutují mladé lidi, tak se snižuje i věkový průměr gangů.

Policie identifikovala 52 muslimských zločineckých sítí v regionu Stockholm ve srovnání s 40 sítěmi v průzkumu z roku 2019. Více než pětina sítí je nových a zbytek je trvalý od předchozího průzkumu.

Průzkum ukazuje, že zvýšená míra násilí v regionu Stockholmu v posledních letech je zapříčiněna především skutečností, že prostředí, kde k násilí dříve docházelo, se stalo násilnějším a dochází i k většímu šíření závažných násilných trestných činů do nového prostředí.

Sítě v průzkumu navíc ukazují zvýšenou geografickou mobilitu ve srovnání s předchozími roky a větší míru trestní interakce s jinými sítěmi. Trendy, které hovoří o více vnitřních konfliktech v sítích, také přispívají k nárůstu zločinnosti.

Dále se zdá, že nábor a zapojení nezletilých osob zločineckými sítěmi za účelem provádění určitých druhů závažné trestné činnosti je ve srovnání s předchozími roky jevem, který zaznamenává rostoucí tendence, což je považováno za vážnou hrozbu pro společnost.

„Existují náznaky, že zločinecké sítě záměrně nutí k páchání trestných činů mladé lidi kvůli nižším trestním sazbám a omezeným možnostem donucovacích opatření, která platí, dokonce i při spáchání nejzávažnějších trestných činů, jako je vražda. Ve svém negativním dopadu na společnost je nábor mladých lidí považován za jednu z největších hrozeb, které zločinecké sítě dlouhodobě přinášejí,“ uvedla v prohlášení Anna Riseová, vedoucí policejní zpravodajské jednotky ve stockholmském regionu.

Podle průzkumu několik místních muslimských zločineckých sítí má i své jméno, což naznačuje, že jsou násilné, trestně úspěšné a určitou místní oblast považují za své území. Kromě názvů a označení mohou být jako faktory vytvářející identitu použity běžné záležitosti, jako je oblečení a hudba. Jedním z negativních účinků je podle policie to, že existuje riziko, že těchto prostředků sítě využívají  při náboru mladých lidí.

Zpráva rovněž zdůrazňuje skutečnost, že více gangů než dříve je považováno za zaměřené na takzvané přední kriminální aktéry. Podle průzkumu tito aktéři jsou lidé, kteří mají dlouhou historii trestné činnosti, široké sítě kontaktů, nejsou závislí na zeměpisném základě a mají snahu rozvíjet svou trestnou činnost a maskovat svou vlastní roli.

Tyto sítě mají do značné míry svůj hlavní příjem z obchodu s drogami a z finanční trestné činnosti.

Nezřídka mají tito jedinci své zkušenosti v místní zločinecké síti. To znamená, že vzhledem k nárůstu počtu takových sítí  existuje riziko, že počet gangů kolem klíčových aktérů se v nadcházejících letech zvýší.

„Tento typ aktérů má schopnost používat společnosti nebo jiné právní struktury jako nástroje trestné činnosti. Vidíme, že existují takzvaní  specialisté, kteří pomáhají sítím v jejich trestné činnosti a díky tomu, že se nám v poslední době daří jejich komunikaci dešifrovat, se zvýšila transparentnost. Mohou to být lidé pracující v různých průmyslových odvětvích, jako jsou směnárny, zaměstnanci bank, účetní, právníci a dopravní společnosti, kteří využívají své pozice k pomoci gangům. To má velmi negativní sociální dopad a čelit tomu je důležitý úkol pro celou společnost,“ říká Anna Rise.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout