Švédsko: Úmyslem Afghánce, který pobodal 7 lidí, bylo vraždit, potvrdil odvolací soud

Švédsko: Úmyslem Afghánce, který pobodal 7 lidí, bylo vraždit, potvrdil odvolací soud

Pro Švédsko velmi neobvyklý rozsudek včera potvrdil odvolací soud. Afghánec, který letos na jaře pobodal na ulici 7 lidí, se na svobodu nedostane zřejmě do doby, než bude ze Švédska chalífát. Ovšem to až tak dlouho trvat nebude…

Odvolací soud v Götě včera vynesl verdikt nad Tamimem Sultanim, který byl letos v březnu odsouzen okresním soudem v sedmi bodech obžaloby z pokusu o vraždu. Odvolací soud také odsoudil Sultaniho za pokus o vraždu v sedmi případech a trest je stanoven na doživotí. Na rozdíl od okresního soudu odvolací soud dospěl k závěru, že je prokázáno, že přímým záměrem Afghánce bylo zabít své oběti.

Tamim Sultani při hlavním jednání u odvolacího soudu nezpochybnil, že napadl sedm lidí nožem a způsobil jim zranění.

Afghánec chtěl, aby odvolací soud přezkoumal, zda existuje konkrétní riziko, že jeden z poškozených mohl zemřít v důsledku pobodání nožem. Sultani také tvrdil, že neměl v úmyslu zabíjet. Chtěl také, aby ho odvolací soud odsoudil ke kratšímu trestu na dobu určitou místo doživotí.

Odvolací soud však souhlasí s hodnocením okresního soudu, že shledal konkrétní nebezpečí v případě dokonání trestných činů, tedy obžalovaný chtěl, aby každý z pobodaných mužů zemřel.

„Pokud jde o mužův záměr, na rozdíl od okresního soudu dospěl odvolací soud k závěru, že je prokázáno, že muž měl takzvaný úmysl spáchat trestné činy, to znamená, že jeho přímým záměrem bylo zabít oběti,“ uvedla v prohlášení soudkyně odvolacího soudu Linda Hallstedtová.

Muž byl odsouzen za pokus o vraždu v sedmi případech.

„Pokud jde o trest, trestní hodnota za každý trestný čin je vyšší, než závěr, k němuž dospěl okresní soud. Důvodem je to, že muž jednal úmyslně a že existují přitěžující okolnosti,“ pokračuje Hallstedt.

Odvolací soud také dospěl k závěru, že trest za sedm pokusů o vraždu, za které byl muž odsouzen, se rovná doživotnímu trestu odnětí svobody. Odvolací soud rovněž potvrdil rozhodnutí okresního soudu, že muž by měl být vyhoštěn, a že musí zaplatit náhradu škody každému ze sedmi žalobců. Odvolací soud byl jednomyslný.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Úmyslem Afghánce, který pobodal 7 lidí, bylo vraždit, potvrdil odvolací soud

  1. Souhlas. Současná vězení v západních is lamizovaných zemích jsou útočištěm pro džhádisty a tyto „spící“ buňky budou probuzeny mezi prvními v momentě, kdy získají mlslimové dostatečnou sílu a moc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout