Švédská škola hledá školníka, podmínkou je výborná znalost arabštiny

Švédská škola hledá školníka, podmínkou je výborná znalost arabštiny

Stále více škol v multikulturně obohacovaných zemích se stává „monokulturními“ ovšem ne tak, jak si možná myslíte. V takových školách totiž nenajdete děti švédského původu, ale naopak, pouze potomky těch, kdo přijeli Švédsko multikulturně obohacovat a zejména islamizovat. Arabština se tak bude stále častěji stávat důležitým požadavkem na zaměstnance a to nejen na školách…..

Obec Södertälje v inzerátu požaduje plynulou arabštinu pro post školníka v Ronnaskolanu.

Městská škola Ronna v Södertälje hledá nového správce. Kromě zkušeností se správou nemovitostí, řidičského průkazu B a základních znalostí práce na PC, musíte také mluvit plynně arabsky. Vyplývá to z inzerátu obce, zaslaného mimo jiné Úřadu práce.

Skutečnost, že plynná arabština je požadavkem na práci v obecních aktivitách, je něco, co vyvolává reakce na sociálních médiích. Mnoho lidí se domnívá, že je to diskriminační, protože škola tímto vylučuje švédské mluvčí, aby se ucházeli o místo v Araby ovládané obci. Jiní se domnívají, že požadavek je přirozený, protože téměř všichni studenti v Ronnaskolanu jsou přistěhovalci a mají arabštinu jako svůj první jazyk.

Åsa Zazi je komunikátor v obci Södertälje. V e-mailu píše, že pracovní inzerát po stížnostech změnil ze striktního požadavku znalosti arabštiny tak, že nyní je uvedeno, že je arabština výhodou.

Zazi naproti tomu nechce odpovědět na to, jak běžné je, že arabští mluvčí mají přednost i na dalších pracovních postech v obci Södertälje, protože jsou považováni za vhodnější  než Švédové…

Uvedený incident je jen začátek. Očividně jde o obec, kterou si již plně převzala muslimská komunita, což zřejmě přiměje i zbývající Švédy, kteří nemají v obci perspektivu, aby se odstěhovali jinam. Postupně dopadnou úplně stejně i další města a časem celá země. Je otázka, zda si to ovšem sami Švédové uvědomují…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Švédská škola hledá školníka, podmínkou je výborná znalost arabštiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout