Mohutné protesty v Itálii, uzavřené přístavy, zablokované dálnice (videa)

Mohutné protesty v Itálii, uzavřené přístavy, zablokované dálnice (videa)

Už několik dní probíhají v celé Itálii mohutné demonstrace proti zavedenému fašismu, tedy situaci, kdy neočkovaní nikam nesmí, dokonce ani do práce. Toto nařízení platí od pátku (demonstruje se však již delší dobu) a cílí hlavně na lidi v produktivním věku, neboť důchodci již proočkováni jsou. Jenže v zemi zemřelo či si nenávratně poškodilo zdraví víc mladých v důsledku vakcíny, než na covid, asi třetina lidí produktivního věku se tak stále odmítá nechat naočkovat, přičemž je k tomu nepřimělo ani nové nařízení.

Nařízení se samozřejmě týká také asi 30% přístavních dělníků, kteří v pátek nesměli do práce. I to je jeden z důvodů, proč byl na protest uzavřen nejen Terst, ale i některé další italské přístavy – například Janov a Ancona. Kamiony pro změnu blokovaly dálnice a protesty se plánují na celý víkend. Italové navíc zvou k protestům i další Evropany s upozorněním, že italskou vládou se mohou inspirovat i vlády dalších zemí EU.

Obrázek
Terst v pátek

Do ulic vytáhli v pátek zejména ti Italové, kteří se kvůli novým nařízením jednoduše nedostanou do zaměstnání. Co to asi udělá s ekonomikou v zemi, kde je v produktivním věku  30% neočkovaných (očkovaní jsou zejména důchodci, kteří celkový počet očkovaných uměle zvedají), si lze jen domýšlet. Na některých místech se k demonstrantům přidali i policisté a armáda, portréty nikým nevoleného premiéra Draghiho, vyslaného do čela Itálie Bruselem, hoří na mnoha demonstracích (viz titulek).

A co je na tom všem největší paradox? Že tatáž vláda podporuje invazi z Afriky, aniž by ji zajímalo, zda jsou či nejsou invazisté očkováni. Po příjezdu je sice testují, nicméně pozitivně otestovaní jim záhy z karanténních center prchají, jak jste mohli vidět zde nebo zde. Na ně se ostatně žádná podobná nařízení nevztahují, dealeři drog či vyděrači z řad nigerijské mafie mohou nadále nerušeně pokračovat ve své činnosti, aniž by je kdokoli obtěžoval očkováním či testováním…

Níže se můžete podívat na to, jak to především včera vypadalo v některých italských městech. Jde jen o výběr měst, protesty se konaly po celé Itálii…

Demonstrace proti zeleným pasům – Bologna:

Terst:

Štáb manipulativní státní televize RAI (obdoba naší ČT) byl z demonstrace vyhozen:

 

Další na protest uzavřený přístav Janov:

Severoitalské Udine:

Florencie:

Terst a stojící kamiony (sobota 16.10. dopoledne):

A zde stojící kamiony u dalšího velkého přístavu – Janova, také sobota:

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Mohutné protesty v Itálii, uzavřené přístavy, zablokované dálnice (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.