Polsko se nakonec podvolilo tlaku Bruselu, rozpustí disciplinární komoru Nejvyššího soudu

Polsko se nakonec podvolilo tlaku Bruselu, rozpustí disciplinární komoru Nejvyššího soudu

Jde samozřejmě o další důkaz faktu, že v rámci EU již neexistuje suverénní politika členských zemí. Už sama Lisabonská smlouva nadřazuje jakékoli rozhodnutí Bruselu zákonům, ale dokonce i ústavě členských zemí. O suverenitě tak nemůže žádný politik, který prosazuje setrvání EU, vůbec hovořit. Nelze totiž podporovat suverenitu a zároveň i členství v EU. Obojí je absolutně neslučitelné.

Maďarsko a Polsko se občas navenek vzepřou některému zákonu či nařízení z EU, ale dřív či později se podvolí nátlaku EU. Tak, jako například Maďarsko v případu zrušeného zákona Stop Soros a Polsko nyní, zrušením disciplinární komory Nejvyššího soudu…

Polský premiér oznámil, že jeho vláda rozpustí disciplinární senát Nejvyššího soudu země poté, co EU odsoudila komoru  a vyhrožovala jednotou evropského právního řádu.
Mateusz Morawiecki v rozhovoru s představiteli EU v Evropském parlamentu připustil, že komora nesplnila jejich očekávání a souhlasil s rozpuštěním zavedených mechanismů.

Oznámení polského premiéra znamená uzavření sporu mezi Varšavou a Bruselem kvůli obavám, že jeho disciplinární komora nadřazuje vnitrostátní právo právu EU, což vyvolalo stížnost evropských úředníků.

Aby se zabránilo tomu, že budoucí neshody mezi členskými státy vejdou do sporu, který vypukl mezi Polskem a EU, vyzval Morawiecki Soudní dvůr EU, aby zřídil komoru, která by mohla působit jako arbitr sporů v rámci bloku.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová v úterý nastínila tři možnosti po předchozí obraně polské soudní politiky. Zaprvé, právní výzva z Polska by mohla skončit pokutami. Zadruhé, EU by mohla zablokovat finanční prostředky polské vládě. Zatřetí, EU by mohla využít článek 7 Smlouvy o Evropské unii k pozastavení práv vůči Polsku.

Polský premiér kritizoval hrozby EU a varoval, že riskuje, že z bloku učiní centrálně řízený organismus,  nikoli partnerství členských států. „Dnes se bohužel potýkáme s velmi nebezpečným jevem, kdy si různé orgány Evropské unie uzurpují pravomoci, které podle Smluv nemají, a vnucují členským státům svou vůli,“ varoval Morawiecki.

Je pozdě varovat, podpisem Lisabonské smlouvy daly všechny členské země de facto najevo, že předávají vládu nad vlastní zemí do rukou globalistů z Bruselu. Ten, kdo se nechce EU podvolit, má jedinou šanci – tento totalitní spolek opustit….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.6]

2 thoughts on “Polsko se nakonec podvolilo tlaku Bruselu, rozpustí disciplinární komoru Nejvyššího soudu

  1. Nepochybujem,že ani dych vyrážajúca servilita pseudokonzervatívnych vlád Orbána, Morawieckeho, Janšu voči EÚ /o vystúpení nechcú ani počuť/ im nepomôže a skôr či neskôr o svoju absolútnu moc nad Maďarskom, Poľskom, Slovinskom /politickú, ekonomickú aj mediálnu/ prídu. Dobrovoľne sa jej však nikdy nevzdajú, vidím to na násilný prevrat v réžii Sorosa a Bruselu, možno aj amerických tajných služieb. Musím dodať,že som voličom ĽSNS a na rozdiel od zaslepencov z Republiky považujem strany vyššie uvedených diktátorov za smrteľnú hrozbu pre susedné štáty.

  2. O demokracii v rámci EU skutečně nelze hovořit. Mílovými kroky směřuje k superstátu, aniž by se zeptala členů a voličů v referendech. Takové uzurpaci moci bez souhlasu voličů se říká fašismus, (Fascium = svazek, v politice svazek, skupina lidí uzurpující si vlastní moc).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.