Novou invazní trasou z Turecka a Egypta do Itálie dorazilo jen v říjnu více než 7 tisíc ilegálů (videa)

Novou invazní trasou z Turecka a Egypta do Itálie dorazilo jen v říjnu více než 7 tisíc ilegálů (videa)

A to se číslo nejspíš ještě zvýší, protože měsíc nekončí, takže lze předpokládat, že k 31.10. dosáhne celkový počet i přes 8 tisíc. A jde o samé muže. Je to celá armáda mužů ve vojenském věku. Stále se ještě najde nějaký hlupák, který si myslí, že jde o „ubohé uprchlíky, hledající ochranu?“

Jde o relativně novou trasu, která je masově využívána teprve několik měsíců a je reakcí na to, že v Řecku (ale i Libyi) jsou lépe střeženy hranice, zatímco Itálie hranice nehlídá, naopak, každý, kdo se v této zemi ocitne, dostane od Draghiho vlády, respektive jejích poskoků, plnou péči.

Zatímco z Afriky míří většina invazistů na Lamepdusu nebo Sicílii, z Alžírska pak na Sardinii, ilegálové ze zemí Středního a Blízkého východu míří na východní pobřeží, tedy do Kalábrie.

Do jihoitalského pobřežního města Roccella Ionica a dalších obcí v regionu dorazilo v říjnu 2021 dosud více než 7 000 ilegálů – třikrát více než v předchozím roce. Mnoho nově příchozích pochází z Afghánistánu, potvrdil prezident místního Červeného kříže. Podle zpráv si lidé vybírají novou trasu z Egypta nebo Turecka místo toho, aby mířili na italský ostrov Lampedusa. Tímto způsobem se chtějí vyhnout tomu, aby je zadržela libyjská, resp. řecká pobřežní stráž. Podle zprávy tiskové agentury Ansa dorazilo v sobotu  330 ilegálů na rybářské lodi do Roccella Ionica.

 

Videa dokumentují příchody ilegálů a jak lze rozpoznat, jsou to jen muži. Výše uvedené video ukazuje příchod 98 ilegálů dne 20.10.2021. Následující video příjezd 300 ilegálů dne 19.10.2021:

Džihádisté přicházejí téměř nepřetržitě s podporou italské pobřežní stráže, následující video ukazuje další příchozí z 23.10.2021.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Novou invazní trasou z Turecka a Egypta do Itálie dorazilo jen v říjnu více než 7 tisíc ilegálů (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.