Neuvěříte, jak moc se povolební situace v Německu podobá té u nás

Neuvěříte, jak moc se povolební situace v Německu podobá té u nás

Už velmi dlouho upozorňuji na jistě ne náhodné mnohdy až kopírování některých prvků německé politiky u nás. Například v covidových restrikcích, kde šly různé země různou cestou, jsme slepě kopírovali to, co vymysleli v Německu. Většinou jen s asi dvoutýdenním odstupem. Stačilo tedy sledovat, co se děje v Německu a z 90% jste mohli počítat s tím, že totéž se objeví u nás. Ale napodobování se najde i v dalších oblastech. Například jakmile zavedlo Německo tzv. „předsudečnou nenávist“, do půl roku zavedla i naše právě končící vláda totéž. A tak bychom mohli pokračovat…

Nyní mne zaujalo to, že náš podřízený protektorát se dostal do povolební situace, která je s tou německou doslova jako přes kopírák. Opět vidíme 14 dní dopředu to, co se stane realitou i u nás.

V Německu se totiž právě sestavovalo vedení Bundestagu (volby tam byly o 2 týdny dřív než u nás) a neuvěříte, jak moc je tam situace totožná. Také v Německu jsou údajně „jediní správní demokraté“ všichni, kdo se klaní Bruselu. A kdo ne, ten je extremista. Může se třeba stavět na hlavu, tato nálepka však podobné straně zůstane. V případě Německa jde samozřejmě o AfD.

A nyní se dostáváme do prvního totožného momentu, kdy se údajně „jediní správní demokraté“ (tedy ti liberální) rozhodli vyhodit do odpadu hlasy 10% německých voličů. Úplně stejně jako to udělali naši „jediní správní demokraté“.  AfD totiž nesměla být zvolena do vedení Bundestagu stejně, jako u nás nesmí být ve vedené Sněmovny SPD.

Ale to stále není všechno, je zde ještě jeden totožný moment. Tak, jako u nás existují probruselští extremisté a nadšení vítači Piráti, velmi podobně smýšlející stranou jsou v Německu nejen Zelení, ale také Die Linke. Tato ultralevice nedosáhla 5%, takže by neměla být zastoupena v Bundestagu, nicméně v Německu existují i tzv. „přímé mandáty“, díky nimž se do Říšského sněmu dostali tři radikálové z Die Linke. Tedy mnohonásobně méně, než je v tomto zákonodárném sboru poslanců z AfD.

Při volbě místopředsedů Bundestagu byla už předem z volby vyřazena AfD – podobně, jako u nás jediní správní demokraté deklarovali, že do vedení Sněmovny nepustí SPD. Ovšem radikálové z Die Linke jeden post místopředsedy dostali.  Podobně, jako u nás pouzí 4 Piráti (s mandátem kolem 2%) mají mít nejen místopředsednický post, ale také ministry. A jistě i vedení některých výborů.

Tedy v Německu jsou podobní „demokraté“ jako u nás. A je to tak i v mnoha dalších zemích, kde se tzv. „liberální demokraté“ snaží de facto jedinou opozici zcela vytlačit z jakýchkoli funkcí.

Demokracie s přívlastkem není nic jiného než totalita. To nám dnes a denně potvrzují i „liberální demokraté“…

Umíte-li dobře německy, můžete si poslechnou vyjádření AfD k tomuto „demokratickému cirkusu“ v Bundestagu, který je ovšem velmi podobný tomu, co se nyní děje u nás. Jen se obávám, aby naše vláda nekopírovala od té německé úplně vše – včetně pozvání 200 milionů „klimatických uprchlíků“….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Neuvěříte, jak moc se povolební situace v Německu podobá té u nás

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.