Hospodářská krize – globální elity, multimiliardáři, korporace a jejich zisky z krize – 3. díl

Hospodářská krize – globální elity, multimiliardáři, korporace a jejich zisky z krize – 3. díl

Nyní přináším poslední díl slíbené trilogie. Později si možná ve čtvrtém díle vše shrneme a přidáme i v článcích neuvedené informace, které nástin naší budoucnosti ještě v poměrně podstatných detailech doplní. Jaké jsou tedy důvody uměle vyvolané hospodářské krize, která by měla být nejhorší hospodářskou krizí, jakou dosud moderní svět zažil? O tom si povíme v tomto díle.

První a druhý díl jste si již mohli přečíst zde a zde.

Z celosvětové globalizace mají elity z byznysu a politiky obrovské výhody, protože svět je jimi již dlouho vykořisťován. Nyní je však ohrožena i vlastní prosperita globálních hráčů. A tím i jejich cíle pro realizaci dlouhodobých strategií vstřícných k jejich podnikání a likvidaci národního státu. Podle zesnulého německého profesora sociologie Bernda Hamma se tato „globální vládnoucí třída“ skládá ze superbohatých a bohatých generálních ředitelů  a předních kádrů nadnárodních korporací a jejich funkčních elit v politice, armádě, médiích a neziskovkách. Pod rouškou krizí a válek prosazují globální elity svůj program.

Pandemie koronaviru rozděluje společnost na „očkované“ („morčata“) a „neočkované“ („sociální škůdce“), zcela záměrně tak globalisté vytváří dvoutřídní společnost a sociální nepokoje. Rozdělená společnost se však především mnohem lépe ovládá.
Vlády využívají pandemie k omezování nebo pozastavení základních práv a svobod občanů zvláštními – mnohdy zcela kontraproduktivními a nesmyslnými –  zákony nebo rozšířenými legislativními rozhodnutími (např. omezením fyzické integrity, svobody pohybu nebo svobody projevu a shromažďování).

Všechna vládní opatření v tomto ohledu jsou v mnoha evropských zemích pokryta pandemickým zákonem. Patří mezi ně uzavření podniků, škol a školek, oficiální zprávy o nákaze koronavirem, nařízení domácí karantény, zákazy vycházení, zákazy kontaktu, sledování mobilních telefonů, regulace potravin a dalšího zboží, zákaz vycházení. V případě potřeby i povinné očkování „na ochranu třetích stran“. V tomto ohledu autoritářské, neoliberální elity vnutily dotčeným státům zdánlivě nezbytné „reformy“, ale především úsporné programy. Ve skutečnosti však jde o to, najít záminku k zavedení různých škrtů, které nepoškodí korporace, politiky a elity, ale povedou k výraznému zchudnutí výhradně ovládaných mas. Jde tudíž o to zavést škrty v sociálních, zdravotnických a vzdělávacích systémech, omezit práva pracovníků a podpořit privatizaci veřejných institucí.

Byl tedy nainstalován nový hospodářský a sociální systém, jehož dalším cílem je zrušení hotovosti. Protože digitalizací platebních transakcí mohou být lidé kontrolováni ještě lépe. Pod rouškou takzvané „války proti teroru“ byly instalovány masivní kontrolní mechanismy. Pro údajnou „ochranu vnitřní bezpečnosti“ jsou přijaty protiteroristické zákony, zpřísněny policejní zákony, vytvářejí se protiteroristické soubory.

Zejména v USA tak vznikl trvalý výjimečný stav s bezprávným prostorem, ve kterém mohou být podezřelí internováni a dokonce mučeni (záliv Guantánamo, Abú Ghrajb). Kromě toho takzvaný „Vlastenecký zákon“ ospravedlňoval války, agrese a omezování základních práv. I zde globální hráči používají generaci strachu, zákazů a sledování.

Řízená je i klimatické krize či masová muslimská invaze, záminkou k různým omezením jsou pak přírodní katastrofy a lid je udržován v permanentním strachu z údajné nové pandemie. Například omezení občanských svobod využívaná v koronakrizi by se brzy mohla vztahovat i na změnu klimatu (více najdete v článku o klimatických lockdownech).

Lidé mají změnit celý svůj životní styl prostřednictvím odříkání a zákazů: cestování letadlem na dlouhé vzdálenosti, auto na fosilní paliva v garáži nebo každodenní konzumace masa bude brzy minulostí. Vlastní dům či auto bude díky velmi vysoké klimatické dani luxusem. Budou následovat i další nové klimatické daně (daň z CO2), zvýšení cen energií, které již v praxi zažíváme, zákazy řízení, rychlostní limity, elektromobily, nákladná přestavba domů prostřednictvím energeticky úsporných předpisů (a tím i zvýšení nákladů na bydlení pro vlastníky a nájemce), omezení spotřeby masa, které bude nahrazeno „Gatesovým“ masem umělým atd.

Uměle vyvolané krize jsou v konečném důsledku vždy o udržení politické a hospodářské moci, zachování  a zvýšení bohatství globálních elit. Toho lze dosáhnout pouze zničením bezpečnostních systémů, radikálním sociálním dumpingem a omezováním občanských svobod a mechanismů státního dohledu. Andreas Banoutsos, bývalý ředitel Asociace řeckých průmyslníků, logicky řekl o hospodářské a finanční krizi v letech 2007/2008: „Bohatí lidé v krizi zbohatli, těží ze situace. Vše, co se stalo, není skutečná krize, ale krize vyvolaná určitou elitou, aby se stala silnější a bohatší chudobou jiných lidí.“

Jak sami dobře víte, tak i současná krize velmi pomohla zbohatnout jak zástupcům globálních elit, tak i jejich věrným slouhům. A především dopomohla k většímu dohledu nad „plebsem“, tím i většímu ovládání  a především zchudnutí mas, jichž se týká hlavní heslo Velkého resetu: Nikdo nebude nic vlastnit, vše se bude sdílet. Jen konec bych upravila: …a globální elity a jejich posluhovači budou šťastní…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Hospodářská krize – globální elity, multimiliardáři, korporace a jejich zisky z krize – 3. díl

  1. Poněkud si tak i globální elity řežou pod sebou větev, kdy zchudne výrazná většina společnosti, tak z ní již nevytřískají tolik peněz, ovšem monopol jim učiní jejich byznys snadnější, nebudou se muset tolik bát konkurence, a pocit monopolu jim dá i dobrý pocit z absolutní vlády na masami lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout