Francouzská mešita dávala lekce podřezávání krků, nyní byl odsouzen Tunisan, který lekce podstoupil

Francouzská mešita dávala lekce podřezávání krků, nyní byl odsouzen Tunisan, který lekce podstoupil

V tomto případě jde zřejmě o jednu z oněch odhalených radikálních mešit. Jisté je, že podobných mešit bude nejen ve Francii mnohem víc, ostatně, cílem všech muslimů bez výjimky je všesvětové nastolení práva šaría, což se zatím na dobývaných územích bez džihádu mečem neobešlo.

Tunisan se zúčastnil lekce v podřezávání krků. Dvakrát se pokusil odejít do oblasti, kde je u moci skupina Islámského státu. Měl u sebe střelné zbraně a pravidelně navštěvuje střelnici. To jsou některé z věcí, za které je souzen radikalizovaný Tunisan s francouzským občanstvím, který byl v roce 2017 vyhoštěn ze Švýcarska a od pondělí byl souzen v Paříži.

Mešita Petit-Saconnex se také zdá být shromaždištěm islámských radikálů. Členové této džihádistické sítě se nikdy nesetkali ve stejnou dobu, takže se vzájemně neznají. Soudy mají podezření, že si vyměňovali spoustu informací prostřednictvím šifrovaného systému zasílání zpráv a hovořili o islámu, ozbrojeném džihádu a trasách do Sýrie. Justice uvádí, že podstoupili fyzickou přípravu v horách a cílovou praxi na střelnici jako další aktivity.

Vyšetřování vedené Švýcarskem a Francií nakonec trvalo čtyři až pět let. Loni v červnu byli dva švýcarští členové skupiny odsouzeni k trestu odnětí svobody na jeden až dva a půl roku, včetně podmíněného trestu.

Trest, který ve čtvrtek vynesl pařížský trestní soud –  sedm let vězení pro Tunisana s francouzským občanstvím – byl výrazně přísnější. Soudci byl považován za jednu ze stálic džihádistické sítě. Další člen, Tunisan s italským občanstvím, žijící v sousední Francii, byl odsouzen k 6 letům vězení.

Jak je při srovnání trestů džihádistům vidět, tak Švýcarsko si svých islámských hrdlořezů skutečně váží. Symbolické vězení, v jednom případě s pouhou podmínkou, umožní oběma muslimům velmi brzy pokračovat v džihádu. Nejen z tohoto případu, ale třeba i na příkladu Norska a okolností posledního islámského útoku je znát, že stačí jen „správně“ zvolit vládu a mít i patřičně nasměrovanou justici a ani nemusíte být v EU…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Francouzská mešita dávala lekce podřezávání krků, nyní byl odsouzen Tunisan, který lekce podstoupil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout