Letiště v Minsku je přeplněné, Bělorusko omezuje některým zemím bezvízový styk (video)

Letiště v Minsku je přeplněné, Bělorusko omezuje některým zemím bezvízový styk (video)

To se EU ty sankce na Bělorusko skutečně vyplácí! Německo už nevídaný přiliv nezvládá a zdá se, že bude ještě hůř.  Obzvlášť, když se již v Bruselu vymezují vůči tomu, že Polsko, Lotyšsko a Litva odmítají přijímat invazisty, kteří se snaží dostat z Běloruska do uvedených zemí EU. Drtivá většina z nich samozřejmě míří do Německa.

Letiště v běloruském hlavním městě Minsku se zcela zablokovalo, protože desítky cizinců si zřídily tábor uvnitř budovy. Podle nezávislého běloruského informačního kanálu Nexta jsou dotyční cizinci cestujícími na trase Dubaj – Minsk provozované společností Flydubai a jsou to většinou iráčtí občané. Po příjezdu do Minsku migranti uvízli na letišti a spí na podlaze nebo na lavičkách.

Neexistují žádné zprávy o tom, zda se situace na letišti v Minsku zlepšila od středy, kdy bylo video poprvé zveřejněno.

Portál Zerkalo.io také ve středu informoval, že na základě informací běloruských provozovatelů cestovního ruchu již není na letišti v Minsku pro afghánské, egyptské, irácké, jemenské, nigerijské, pákistánské nebo syrské občany možnost získat víza.

Od 17. října budou moci do Běloruska bez víza vstoupit pouze občané Egypta, Íránu a Pákistánu, pokud mají platné povolení pro více vstupů do EU nebo schengenského prostoru.

Polsko, Litva a Lotyšsko zaznamenaly od léta 2021 prudký nárůst nezákonných pokusů ilegálů z Blízkého východu a Afriky překročit hranice těchto zemí s Běloruskem. EU a její členské státy se domnívají, že je to výsledek záměrných kroků běloruských orgánů v reakci na sankce EU. Minsk tato obvinění dosud odmítal.

Od 2. září je v polských regionech, které jsou nejblíže polsko-běloruské hranici, vyhlášen výjimečný stav. Pohraniční stráž zaznamenala od začátku roku více než 18 000 nezákonných pokusů o překročení hranice. Jen v říjnu se uskutečnilo 6 700 pokusů.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Letiště v Minsku je přeplněné, Bělorusko omezuje některým zemím bezvízový styk (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout