Francie: Třicetičlenný muslimský gang napadl dva policisty kameny a lahvemi, poničili i policejní auto

Francie: Třicetičlenný muslimský gang napadl dva policisty kameny a lahvemi, poničili i policejní auto

Jedno je jisté – jak praxe ukazuje, tak zatčení výtržníci budou velmi rychle na svobodě. Je možné, že byli dokonce propuštěni jen pár hodin po zatčení a výslechu. jde o běžnou praxi nejen ve Francii, kde mnohdy nedojde k zatčení a soudu, dokud pachatel nespíchá čin, který by doprovázelo skutečně velmi brutální násilí. Gangy „mladíků“ totiž tímto způsobem útočí po celé Francii, kapacity věznic by tak brzy nestačily…

Policisté byli násilně napadeni, když zatýkali podezřelého na policii již dobře známého pachatele, tuto sobotu večer v Choisy-le-Roi (Val-de-Marne). Obklíčené bezpečnostní síly byly napadeny různými předměty. Dlažební kostky rozbily čelní sklo jednoho z jejich vozidel. Dva policisté byli zraněni a tři osoby zatčeny.

Policejní zásah se v sobotu v noci změnil v útok v Choisy-le-Roi. Všechno to začalo kontrolou na 58 avenue d’Alfortville kolem 21:00. Policie územní kontaktní brigády (BTC) ověřila totožnost několika lidí a rychle se ocitla obklopena asi třiceti osobami, uvádí policejní zdroj.

Čtyřiadvacetiletý muž byl poté zatčen za držení zakázané zbraně. Ale situace vygradovala. Podezřelý je dobře známý v sousedství a jeho přátelé nemají v úmyslu nečinně přihlížet tváří v tvář tomuto zatčení.

Policie nejprve obdržela urážky a pak po nich začal gang házet různé předměty. Během útoku si policisté vyžádali posily. Útočníci chtěli osvobodit zatčeného rebela, což dále komplikovalo zásah policie, která byla  znovu v obklíčení. Při útoku kameny a skleněnými lahvemi použila policie slzný granát.

Vozidlo protikriminální brigády (BAC) vzápětí dorazilo na místo. Na auto se okamžitě snesly dvě velké dlažební kostky, které přistály na čelním skle. Čtyřiadvacetiletý podezřelý byl zpacifikován a převezen na policejní stanici, aby byl vzat do vazby. Situace se uklidnila a policie BAC zatkla dva podezřelé, dva bratry ve věku 20 a 21 let, které již policie znala, viděli je krátce předtím házet předměty na policisty. Ti byli také vzati do vazby.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Třicetičlenný muslimský gang napadl dva policisty kameny a lahvemi, poničili i policejní auto

  1. Vzpomínám na případ, kdy aktivistka v Praze atakovala policistu, byla vyšetřována, a Francouzský policista dostane kamenem, a nic se neděje, to je jen takový „lehký“ projev nesouhlasu, drobný incident.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout